אתרים בישראל - אתרי טבע, מוזיאונים, פארקים וכד'

האגם המתעורר - אגמון החולה

האגם המתעורר - אגמון החולה

סיפור ייבוש החולה, תוצאותיו, והקמת האגמון שהפך לאת צפרות נהדר.
מערת קשת

מערת קשת

מערת קשת הינה שרידיה של מערה ענקית ברכס הסולם הסוגר מצפון על הגליל המערבי. רוב תקרתה של המערה התמוטט מתי שהוא ונותרה רק קשת צרה למדי שנשארה על כנה, והיא יציבה דיה כדי להלך עליה ולהשקיף אל המערה שמתחתיה. מעל המערה הקימה הקק"ל פארק יפהפה, בו יש מים זורמים, שרותים ושולחנות פיקניק. האתר כולו נגיש לנכים על כיסאות גלגלים והביקור בו הוא חוויה של ממש.
עין עבדת

עין עבדת

שמורת טבע ייחודית, עם נביעת מים לכל אורך השנה באזור המדברי שליד קיבץ שדה בוקר. קניון נהדר, צמחייה ירוקה ובעלי חיים שונים המותאמים לחיים במקום.
שמורת נחל שניר

שמורת נחל שניר

נחל שניר מגיע אלינו מצפון, מדרום לבנון, ולא רחוק מגבולנו הצפוני הוקם לפני שנים אחדות פארק נאה ביותר הכולל בתוכו את אפיק נחל שניר, בריכות שונות, צמחייה עבותה ומסלול טיול יפה.
אנדרטאות אסון המסוקים

אנדרטאות אסון המסוקים

אסון המסוקים הוא כינויה של תאונה שהתרחשה בליל 4 בפברואר 1997 (כח' בשבט תשנ"ז) כאשר שני מסוקי יסעור של צה"ל התנגשו מעל עמק החולה בעת שהובילו לוחמים מחטיבת הנח"ל ומיחידות נוספות למוצבי צה"ל ברצועת הביטחון שבדרום לבנון. באירוע נהרגו כל 73 החיילים שהיו במסוקים, עם השנים הוקמה אנדרטה מרכזית להנצחת הלוחמים שנספו בסמוך למקום התאונה, ליד קיבוץ דפנה ושאר ישוב, אך בנוסף הקימו גופים נוספים, ואף משפחות, אתרי הנצחה משלהם, ניסיתי להתחקות אחר כולם ולרכזם במצגת שלפניכם.
אנדרטת

אנדרטת "אסון התאומים במנהטן" - בהרי ירושלים.

ב 11 בספטמבר 2001 התרסקו שני מטוסים אמריקאים שנחטפו ע"י טרוריסטים מארגון אל קאידה במגדלי "התאומים" שבמנהטן - ניו יורק, המגדלים התמוטטו כשהם לוקחים עימם כ 3000 קורבנות, ובהם כמה ישראלים. האמן אליעזר ויסהוף יצר אנדרטה שמומנה והוקמה ע"י הקק"ל מעל עמק הצבאים שבמבואות ירושלים. אני תיעדתי את הקמתה של האנדרטה משלב התיכנון עד "הסרת הלוט" והתהליך כולו מוצג במצגת זו.
אנדרטת יד לי

אנדרטת יד לי"ד - אכזיב

אנדרטה לנופלי "ליל הגשרים" ב 16.6.1946
מערת מנות

מערת מנות

מערת מנות נמצאת בצמוד לישוב הקהילתי מנות שבגליל המערבי. היא נתגלתה תוך כדי עבודות פיתוח לשכונה חדשה, ולאר שטרקטור גרם להתמוטטות חלק מתקרתה התאפשרה חדירה לתוכה שגילתה שהמערה הינה מערת נטיפים מדהימה ביופייה, שלא הופרעה מזה כ 20,000 שנה כאשר עקב התמוטטות נחסמה הכניסה אליה. ואולם, מתברר שלפני חסימה זו, התגוררו במערה אנשים, שהותירו ממצאים שונים, כמו גם חיות בר שחדרו למקום כשננטש ע"י האדם. העבודה במקום נערכת ע"י צוות חוקרים משולב, החופר בה מדי שנה בחודשי הקיץ, וזאת לאחר שלמערה נפרצה כניסה חדשה, מבוטנת ונעולה המונעת כניסות בלתי מבוקרות. לפניכם הצצה ראשונית לממצאי המערה ולנטיפים הנהדרים שלה.
הסחנה - גן השלושה

הסחנה - גן השלושה

הסחנה הינו הנביעה של נחל האסי הזנובע למרגלות הגלבוע, בצמוד לגדר קיבוץ ניר דויד, ובהמשך אף זורם במרכז הקיבוץ - לאורכו. זהו אחד מאתרי הבילוי היפים בארץ, מה גם שטמפרטורת המים הינה 28 מעלות חורף וקיץ, מה שמאפשר להיכנס אליהם גם בימים קרים במיוחד.
פארק גורן

פארק גורן

פארק גורן ממוקם לצד כביש הצפון (כביש 899) בסמוך מאוד לקיבוץ אילון והוא משתרע בשטח שבין הכביש למצוק נחל כזיב (הקורן) לאורך מספר קילומטרים. הפארק כולו נמצא בתוך יער אלונים וותיק, יש בו שולחנות פיקניק, אתרי ברבקיו, שרותים, מים זורמים וכד', ומעל כל אלה יש בו עמדת תצפית נהדרת על נחל כזיב שמתחתיו, ועל מבצר מונפור הצלבני שממולו (מכאן יוצא שביל מסודר היורד אל הנחל למטה ומטפס אל המבצר) המקום מזמין ביותר והכניסה חופשית.
צוק ראש הנקרה

צוק ראש הנקרה

מראותיו של צוק ראש הניקרה, הן מבחוץ, והן במנהרותיו הנהדרות.
מוזיאון לוחמי הגטאות

מוזיאון לוחמי הגטאות

המוזיאון, הממוקם בקיבוץ "לוחמי הגטאות" שבגליל המערבי, הוקם ע"י מייסדיו שחלקם היו שותפים למרד בגטאות השונים בפולין בעת מלחמת העולם השנייה. המוזיאון סוקר את ההתפתחויות המדיניות לקראת המלחמה, את מה שקרה בה, ובעיקר את אשר עבר על יהודי פולין שנדרסו והושמדו ע"י הפולש הנאצי. המצגת נותנת "טעימה" בלבד ממה שמוצג במוזיאון, ומטרתה לגרום לכך שכל אחד מאיתנו יבקר במקום וילמד על השואה ועל אלה שהעזו להרים ראש כנגדה.
מוזיאון ראלי בקיסריה

מוזיאון ראלי בקיסריה

שני מוזיאונים הוקמו בקיסריה ע"י הארי רקנטי, האחד עוסק באמנות דרום אמריקאית בעיקר, והשני עוסק בסיפורי התנ"ך.
הנצחות גדולי האומה

הנצחות גדולי האומה

סקירת אתרי ההנצחה לגדולי האומה
הקואופרציה במרחביה

הקואופרציה במרחביה

בקיבוץ מרחביה, הסמוך לעפולה נמצאת "החצר הגדולה" שמשמרת נסיון להקמת חברה שיתופית יוצאת דופן עוד בטרם הקמת הקיבוצים הראשונים, במקום השתמרו המבנים האוטנטיים (משנת 1910) וכן מוצגים ומסמכים רבים מאותה תקופה.
גני סיפור בחולון - א'

גני סיפור בחולון - א'

בחולון - המכנה את עצמה "עיר הילדים" נחנכו כ 40 גנים כשכל אחד מהם מדמה סיפור ילדים כלשהו ע"י כך שניבנו בו דגמים התואמים למסופר בסיפורים וכד', ניסיתי לבקר כמעט בכולם, לצלמם ולהביאם בפניכם, וסקירה זו משתרעת ע"פ שלוש מצגות המופיעות כאן.
גני סיפור בחולון - ב'

גני סיפור בחולון - ב'

מצגת שנייה הסוקרת את גני הסיפור בחולון.
גני סיפור בחולון - ג'

גני סיפור בחולון - ג'

מצגת שלישית בסדרת המצגות הסוקרת את גני הסיפור בחולן.
עמק דותן

עמק דותן

עמק דותן מוכר לנו עוד מסיפורי התנ"ך, כמקום בו הושלך יוסף לבור ולאחר מכן נמכר לשיירה שירדה מצריימה. במלחמת ששת הימים ניטשה בעמק דותן מערכה כבדה בדרך לכיבוש ג'נין . במצגת - חוויותי מארועי הכיבוש הללו.
עמק הבכא

עמק הבכא

עמק הבכא הוא כינוי לזירת הקרב שנערך למרגלות תל חרמונית במלחמת יום הכיפורים. במקום ניטשו קרבות עזים, רבים מלוחינו נהרגו שם, אך בסופו של דבר ניגפו הסורים והשאירו אחריהם עשרות רבות של טנקים שרופים, וחללים, ואת המקום הזה מראה המצגת.
כדורי

כדורי

ביקור בבית הספר החקלאי שבימי טרום המדינה היווה כור היתוך לחקלאי (וגם מדינאי) המדינה החדשה.
גן פסלים וגלריה - בבית אלכס קירזנר

גן פסלים וגלריה - בבית אלכס קירזנר

אלכס קירזנר - אומן העוסק בציור פיסול ועוד, בעיקר בנושאי מוזיקה. עבודותיו מוצגות בחצר ביתו וגם בבית פנימה. חוויה אמנותית נהדרת.
גן פסלי המוזאיקה בקיבוץ אילון

גן פסלי המוזאיקה בקיבוץ אילון

בקיבוץ אילון שבגליל המערבי, חי מאירקה דוידזון ז"ל - אדם עם רקורד צבאי מרשים מימי הקמת המדינה ומלחמת הקוממיות, שעסק בבינוי בקיבוצו, ולאחר מכן עבד במפעל המוזאיקה של הקיבוץ כמעצב מוצרים וחפצי אמנות, ומעבר לשעות עבודתו, תוך ניצול פסולת של אבני מוזאיקה, יצר סביב ביתו גן פסלים מרהיב, המשמש הן גן לצמחי נוי למיניהם והן תצוגת פסלי מוזאיקה נהדרים. גם ביתם של בני הזוג דוידזון מלא ביצירות אומנות והציבור מוזמן לבקר בו ולהנות, והמצגת עשוייה להראות לכם משהו מן התצוגה ולהזמינכם לביקור.
ארסוף קדם

ארסוף קדם

בצמוד לרשפון, בצד המערבי של כביש מס' 2 שוכן ישוב שהוקם ב 1935 בשם "ארסוף קדם", אך עד לימינו אלה לא זכה להכרה רשמית של מוסדות המדינה, בישוב מתגוררים בין השאר צאצאי המייסדים שגם הקימו סביבם פארק פסלים מרשים. על סיפור הישוב עצמו ותצוגת הפסלים שסביבו במצגת הנוכחית.
חוות אלנבי

חוות אלנבי

חוות אלנבי נמצאת בתחומו של קיבוץ נצר סירני, במקור היה זה בית יתומים וחווה חקלאית שהוקם ע"י לודוויג שנלר בשלהי המאה ה 19. המקום קיבל את שמו הנוכחי עקב העובדה שהגנרל אלנבי, בעת מסעו לכיבוש ארץ ישראל במלחמת העולם הראשונה (1917) הקים כאן את מפקדתו, וישב כאן תקופה מסויימת.
עין אפק

עין אפק

שמורת טבע המשמרת את נביעות עין אפק, שרידי טחנת הקמח שלה ועוד.
Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ