שונות ומשונות

מטרונית הקריות

מטרונית הקריות

באוגוסט 2013 נחנך קו המטרונית הארוך שנוסע מתחנתו בצומת "רפאל" שבקריות, עד מרכזיית חוף הכרמל שמול מרכז הקונגרסים ודומיו. זהו נסיון ראשון בארץ ליחד נתיב ייחודי לאוטובוס ענק שעובר את הדרך הזו, תוך חציית מרכז "חיפה תחתית" הפקוקה תמיד בחצי הזמן לערך ממה שעושה זאת אוטובוס רגיל. ניסיתי, ןהנה התוצאות...
הבהאים

הבהאים

סיפור הקמתה ומהותה של הדת הבהאית (הצעירה בדתות), וביקור באתריה המקודשים בעכו ובחיפה.
השומרונים - חלק ב' - סוכות

השומרונים - חלק ב' - סוכות

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופ
השומרונים - חלק ג' - זבח הפסח

השומרונים - חלק ג' - זבח הפסח

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופ
השומרונים - חלק א' - שבועות

השומרונים - חלק א' - שבועות

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופסח.
אורד וינגייט - 75 שנה לפעילותו

אורד וינגייט - 75 שנה לפעילותו

צ'ארלס אורד וינגייט היה קצין בצבא הוד מלכותה (של בריטניה) בעת המנדט הבריטי על ארץ ישראל. הוא הוצב בארץ, ותוך כדי שהותו כאן הפך לאוהד מושבע של העם היהודי המנסה להקים לעצמו מדינה ונחסם ע"י השלטון הבריטי - מחד, ומאידך - מוכה ע"י פורעים ערביים שעשו ככל יכולתם לטרפד מהלך זה. אורד חבר לאנשי ההגנה, הקים את "פלוגת הלילה" שאוישו ע"י קצינים אנגלים ו"חיילים" ישראלים, ויצר תורת לחימה שהחזירה מלחמה שערה ועשתה שמות בפורעים. כל זה קרה לפני כ 75 שנה, ומוקירי זכרו של האיש דואגים מדי פעם לאזכרו, וזה קרה בפעם הקודמת בארוע רב משתתפים שנערך במצודה הצלבנית "כוכב הירדן", ואילו השנה - ב 9 באוקטובר 2013 הועמדה תערוכה מרשימה ביותר ב"בית שטורמן" שבעין חרוד, כמו גם כנס פתיחה מרשים, ולאחר מכן עבר הציבור ל"כוכב הירדן", לסיור והרצאות המשך.
טגארט - האיש והמושג

טגארט - האיש והמושג

בימי המנדט הבריטי וטרם קום המדינה, הכריז הציבור הערבי על מרד, וכנופיותיו פגעו הן בישוב היהודי והן במוסדות השלטון הבריטי. הממשל הביא ארצה מהנדס אנגלי רב נסיון, והוא יעץ להקים שרשרת מצודות / משטרות לאורך הגבולות וגם בתוך הארץ, מבנים אלה נשתמרו עד היום ומשמשים את משטרת ישראל, והם נקראים על שמו של אותו מתכנן - טגארט. אנו יוצאים למסע בעקבות המבנים השונים תוך ביקור באחד מהם.
סדנת המחול - זלצבורג

סדנת המחול - זלצבורג

בקייץ 2007 הוזמנתי לתעד את קיומה של סדנת מחול (באלט קלאסי בעיקר, אך לא רק) במצגת מובאות חוויותיו של מי הרגיש שם כ"פיל בחנות חרסינה", ואתם מוזמנים לחלור עימי חוויה זו.
פסטיבל

פסטיבל "הגדר" בקיבוץ גשר הזיו

במאי 2011 נערך בקיבוץ גשר הזיו שבגליל המערבי פסטיבל תצוגת יצירות אמנות מכל גווני הקשת האמנותית. השם "הגדר" ניתן לו מתוך כך שהיצירות שניתן (וצריך) היה לתלותן לצורך התצוגה, נתלו על הגדר המקיפה את הקיבוץ (והיו גם תצוגות נוספות) וזה נתן לתצוגה אופי ייחודי שכן הרקע ליצירות היה הנוף והטבע, ולא קירות קרים של מוזיאון זה או אחר.
פסטיבל הצילום ב

פסטיבל הצילום ב"תחנה"

באוקטובר 2009 נחנך מתחם תחנת הרכבת (הטורקית) ביפו, לאחר שעמדה בשממונה והתפוררה מאז הפסייקה לעבוד בעקבות מלחמת העצמאות הישראלית. את ארוע החניכה ליווה פסטיבל צילום ישראלי מיוחד במינו, ולפניכם צרור תמונות של התצוגה הססגונית עצמה, כמו גם תיעוד עבודות השחזור של מבני התחנה עצמה.
פסטיבל

פסטיבל "אבן בגליל"

מדי שנה, בחול המועד פסח נערך באגם המופורט שליד מעלות "הפנינג" של ייצור והצגת פסלי אבן. פסלים מכל העולם מגיעים מבעוד מועד למעלות, מקבלים גושי אבן טבעיים וחוצבים בהם יצירות אמנות מרתקות. הקהל הרחב מוזמן לאתר רחב הידיים בחופשת הפסח, כאשר חלק מן הפסלים כבר גמורים וחלקם עדיין מקבל את הליטוש האחרון. הציבור נחשף לעבודה (הקשה) של יצירה באבן, ויש גם אפשרות להתנסות בעבודה זו ובאחרות. הבילוי סביב האגם המלאכותי (ובשייט על מימיו), וליד יצירות האמנות, כמו גם "שוק אומנויות", אוכל למינהו והופעות לרב מושך קהל רב, ואתם מוזמנים להגיע.
אאידה לרגלי המצדה

אאידה לרגלי המצדה

ביוני 2011 הופקה למרגלות, ועל רקע צוק המצדה הפקת ענק של האופרה "אאידה". מאחר שפרטי העלילה, יוצריה והמופיעים בה - מפורטים במצגת עצמה, אינני מוצא טעם לפרטם גם כאן, כל שאומר הוא, שחרף המאמץ להגיע מנהריה למצדה כדי לראות אופרה הוא לא פשוט, הרי עשינו זאת ונהנינו באופן יוצא דופן, והמצגת שלפניכם תנסה להעביר אליכם את רשמינו, ואני תקווה שתהנו.
אפיפניה - חג ההטבלה הנוצרי

אפיפניה - חג ההטבלה הנוצרי

אפיפניה הוא אחד מחגי הנוצרים הבא לציין את ארוע הטבלתו של ישו ע"י יוחנן המטביל. הדבר התבצע בירדן, ליד יריחו ומאז הוקדש המקום וצליינים רבים פקדו אותו מדי שנה. בתקופת חדירות הפדאינים מירדן לארצנו נסגר האזור לתנועת אזרחים, הוקמו גדרות המערכת, והאתר נזנח. בשנים האחרונות ניתן היה להגיע אליו בעזרת צה"ל, ואילו בשנב )2011 הוא נפתח באופן חופשי ומלא לביקורי הציבור. בינואר נערכים במקום טכסים נוצריים מרשימים, והמצגת תביא בפניכם את מה שראיתי בינואר 2013.
מטמורפוזה צילומית

מטמורפוזה צילומית

מצגת המציגה עיבודי תמונות בעידן הפילם וחומרי הפיתוח מלפני כ 30 שנה, שנעשו בהשקעת משאבים וזמן אינסופיים, וליידן עיבודי פוטושופ עכשוויים שנעשים בלחיצת כפתור.
בזלתון

בזלתון

תצוגת פסלי בזלת ענקיים ומיוחדים, של האמן דגן שקלובסקי, המוצגים במושב עין איילה.
הדלועים של שעיה - אילון

הדלועים של שעיה - אילון

שעיה הוא מוותיקי קיבוץ אילון, כשיצרתי את המצגת הוא עדיין היה עימנו,, אך מזה שנים אחדות שהוא הלך לעולמו בשיבה טובה. שעיה גידל דלועים מזן מיוחד ולאחר שהבשילו ויובשו הפך אותם ליצירות אמנות משובבות נפש. עבודותיו מוצגות בקיבוצו, ואפשר לבקר בתצוגתן.
צ'יהולי בגלריית ליטבק

צ'יהולי בגלריית ליטבק

צ'יהולי הוא כנראה גדול אמני הזכוכית בימינו, הוא אמריקני שכובש את העולם בעבודותיו, כבר היתה לו תערוכה אחת במצודה (מגדל דוד) שבירושלים (בשנת 2000), והפעם - בינואר 2011 הוא הציג בגלריית ליטבק המהודרת שליד מוזיאון תל אביב בעיר. על האיש ועבודותיו - במצגת הבאה.
וינסנט ואן גוך וסלבדור דאלי

וינסנט ואן גוך וסלבדור דאלי

במהלך 2013 הוצגו בארץ שתי תערוכות מרשימות, אחת של סלבדור דאלי שהוצגה באולם הקונגרסים בחיפה, והשנייה - של ואן גוך, שהוצגה במרכז הירידים בתל אביב, ותצוגתה היתה יוצאת דופן כאשר כאן לא הוצגו תמונות בגודלן האמיתי כפי שצייר האמן, אלא הוקרנו רפרודוקציות של התמונות בגדלים ענקיים כשהן מוקרנות הן על הקירות, הן על התקרות והן על הריצפה, זוהי חוויה רב חושית יוצאת דופן. ביקרתי בשתי התערוכות הנ"ל, ולהלן התרשמותי...
זכוכית ישראלית

זכוכית ישראלית

"זכוכית ישראלית" הוא שמה של תערוכת יצירות בזכוכית של אמנים ישראלים, שהוצגה ב 2011 במוזיאון הארץ בתל אביב. העבודות הישראליות מרתקות ויפות, ומי שפיספס את התערוכה עצמה מוזמן לראות אותה כאן.
אמנות בזכוכית

אמנות בזכוכית

תצוגת עבודות זכוכית בטכניקה ייחודית של שלמה איצקוביץ
תערוכת הלגו

תערוכת הלגו

במהלך 2013 הוצגה במרכז הירידים בתל אביב תערוכה ייחודית שמוצגיה כולם נבנו מ"אבני" לגו, אותם אבנים קטנות שכולנו בנינו בהן מגדלים ומכוניות בילדותנו. והנה קם אדם, שמצא שמאותן אבנים קטנות ניתן לבנות גם "פסלים" גדולים ומרשימים עד כדי כך שנוצרה תערוכה מרשימה המסתובבת בעולם ונחתה גם במחוזותנו.
החופש ליצור - תערוכת אמני זכוכית בגלריית ליטבק

החופש ליצור - תערוכת אמני זכוכית בגלריית ליטבק

מצגת המסקרת תערוכת אמני זכוכית בגלרייה ליטבק בת"א.
המוראלים בקיבוץ אור הנר

המוראלים בקיבוץ אור הנר

קיבוץ אור הנר ממוקם בנגב המערבי אל מול פני עזה, חבריו ברובם יוצאי דרום אמריקה, שהביאו עימם את תרבויות מאותן ארצות, הן מבחינת תרבות האוכל (הרבה בשר ועשוי היטב), והן מבחינות אחרות, כמו למשל ציורי המוראלים, אלו הם ציורי קיר ענקיים וצבעוניים, ובקיבוץ עמלו במשך זמן ניכר לכסות קירות פנים וחוץ של מבני ציבור בציורים מסוג זה. הוזמנתי על ידם לבקר ולראות את שנעשה, ואכן - התרשמתי מאוד! את מה שראיתי העליתי למצגת הבאה, ואתם מוזמנים להתרשם ולהנות כמותי.
מיכל שוורץ - ציורים

מיכל שוורץ - ציורים

מיכל שוורץ עוסקת בציור להנאתה, ולאחרונה הציגה תערוכה מיצירותיה בנושא מאוד כאוב - גופן הרזה של הדוגמניות
כדורים פורחים בגלבוע

כדורים פורחים בגלבוע

ב 4 באוקטובר 2012 נערך במעיין חרוד שלרגלי הגלבוע פסטיבל כדורים פורחים וכלי טייס קטנים. הכדורים התרוממו ויצאו לדרכם בעקבות הרוח שדחפה אותם, ואילו כלי הטייס הקטנים עלו וירדו תוך ביצוע פעלולים שונים ובסך הכל - חגיגה לעיניים.
המכתש הקטן וסלע אשמדאי

המכתש הקטן וסלע אשמדאי

סיפור אגדה שסופר בימי הפלמ"ח בעת המסעות למכתש הקטן והפך ל"מגילה מצויירת". שאר הפרטים - במצגת.
יענקל'ס שטעטל בכפר חסידים

יענקל'ס שטעטל בכפר חסידים

המקום מדמה עיירה פולנית מהמאה הקודמת, קצת בעזרת תצוגת כלי בית, עבודה וחקלאות, והרבה יותר בעזרת סיפוריו של "בעל הבית". חוויה נעימה ומעניינת המוגשת למבקר בצורה נאה ביותר.
בתי אפנדים בגליל המערבי

בתי אפנדים בגליל המערבי

סקירת כמה מבתיהם של עשירי הגליל המערבי (ממוצא ערבי) שהצטיינו בקישוטי קירות ותקרות, וחלקם זכה לשחזור יוצא דופן.
דרך הייקים

דרך הייקים

ב 16 ביוני 2011 נערך בכפר התעשייה תפן (בחסות סטף ורטהיימר) כנס לציון 75 שנים לעליית ראשוני הייקים לארץ ישראל, ובהזדמנות זו גם 75 שנה לנהרייה - מעוז הייקים באותן שנים. הייתי, נהניתי, וני מביא כאן את תעוד הארוע.
קנקן התה היהודי

קנקן התה היהודי

סיפורו של קנקן תה בעל מוטיבים יהודיים שהאגדה משייכת אותו לימי גרוש ספרד, ואנוסיה.
Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ