נופי ערים וישובים שונים

שבי ציון

שבי ציון

מושב שבי ציון ממוקם בגליל המערבי על הכביש שבין עכו לנהריה, ויש בו כמה אתרים ששווים ביקור.
מזכרת בתיה

מזכרת בתיה

סיור במושבה הוותיקה (נוסדה ב 1883), ביקור במוזיאון המושבה, בבתי חקלאים, בבית הקברות המיוחד ועוד.
טבריה - מאז ועד היום

טבריה - מאז ועד היום

טבריה ידועה כעיר המקובלים, וככזאת יש בה כמה וכמה אתרי קבורה וקדושה המשוייכים לרבנים וצדיקים שונים, אך טבריה נוסדה שנים רבות לפני דורות הצדיקים הנ"ל, ובשנים האחרונות הולכת ונחשפת העיר הרומית על חומתה, שעריה, התיאטרון שלה וכו' וכו', וכך גם אתרים יותר מאוחרים, ולידם עיר מודרנית בת זמננו. אנו יוצאים לסיור בעיר היפה והמנומנמת הזו, השוכנת על שפת הכינרת כשמעליה הילה של קדושה.
תל-אביב - 100 שנה להיווסדה

תל-אביב - 100 שנה להיווסדה

תל אביב נוסדה ב 1909 על החולות שמצפון ליפו,, המצגת מרפרפת ע"פ העיר ומדגישה כמה אתרים, מבנים וכד' המכתיבים את אופייה של העיר.
בית הכנסת הטוניסאי בעכו

בית הכנסת הטוניסאי בעכו

כמו ברוב ערי ישראל, גם בעכו יש בתי כנסת שונים המשוייכים לעדות השונות, ובכך אין שום דבר מיוחד, אבל בית הכנסת של העדה הטוניסאית בעכו הינו יוצא דופן מבחינת עיטוריו. בית הכנסת בנוי בשלוש קומות, וכולן מכוסות, "מן הרצפה ועד הטפחות" בציורי קרמיקה צבעוניים ושובי עין. אין טעם להכביר מילים, ומן הראוי למהר ולפתוח את המצגת, לראות את מה שבית הכנסת מציע, ולקרוא מי עומד מאחורי היוזמה הזו וכיצד זה מתבצע, צאו לדרך...
עכו - 4000 שנות היסטוריה

עכו - 4000 שנות היסטוריה

מצגת מקיפה על עכו, הסוקרת את תולדותיה ומבקרת באתריה של עכו, הן אלו התת-קרקעיים, שהם שרידי העיר הצלבנית המדהימה שהתקיימה כאן עד לפני כ 800 שנה, כשאז נכבשה ונהרסה ברובה ע"י הממלוכים, והן העיר העל-קרקעית שחלקה, מה שנמצא בתוך החומות, הינה עותמנית ברובה, ועד העיר בת זמננו. המצגת מבקרת בכל האתרים בעלי החשיבות ההיסטורית והעכשווית של העיר הימרשימה הזו, שאף זכתה להיות "אתר מורשת עולמי" מטעם יונסקו.
שחזור בית שוקרי בעכו

שחזור בית שוקרי בעכו

בעכו העתיקה שרדו כמה בתים, או דירות, שקושטו בראשית המאה הקודמת בציורי קירות ותקרות יוצאות דופן ביופיין. שניים ממבנים אלו - בית משפחת שוקרי לשעבר, ובית וויצו הסמוך נרכשו ע"י היזם אורי ירמיאס (הידוע בכינויו "אורי בורי") שוחזרו בצורה מרשימה והפכו להיות מלון בוטיק "האפנדי". במשך כמעט שנתיים עקבתי אחר עבודת שחזור הציורים בבית שוקרי, והנה לפניכם מצגת המנציחה את העבודה הנהדרת הזו.
חדרה בת 120

חדרה בת 120

חדרה חגגה 120 שנה לייסודה, ואני ערכתי מסע בכמה מאתריה כמו מוזיאון העיר, ביתם המשוחזר של משפחת פיינברג ועוד, ומתוכם ניתן ללמוד על קורות הקמתה של העיר.
ראשון לציון 1 - גן המושבה.

ראשון לציון 1 - גן המושבה.

ראשון לציון נוסדה ב1882 וכבר הספיקה לחגוג את יום הולדתה ה 131!!! יצאתי לסקר את העיר ומצאתי חומר רב מאוד, כך שנאלצתי לחלקו לשתי מצגות: הראשונה - זו שלפניכם עוסקת בעיר הישנה, ומראה את אותם אתרים שפרנסי העיר טרחו לשמר לדורות הבאים, והם רבים למדי, ובמצגת השנייה נראה את אתרי העיר החדשה.
ראשון לציון 2 - העיר החדשה

ראשון לציון 2 - העיר החדשה

ראשון לציון נוסדה בשנת 1882 (והיא כיום [2013] בת 131 שנה). העיר החדשה משופעת בגנים, בפסלים באנדרטאות וכד', ובמצגת זו - השנייה מבין שתיים, אני מנסה לסקור את כל אלה, לאחר שבמצגת הראשונה סקרתי את מה שמשמרת העיר מימי הקמתה.
Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ