מלון פאלאס ווולדורף אסטוריה - 10.6.2017

מלון פאלאס ווולדורף אסטוריה בירושלים - יוני 2017

יגאל שלום,
המצגות שלך הן בליגה מעל ומעבר למצגות ה"נורמליות" שמסתובבות ברשת. צילומים נפלאים והסברים מרתקים.  קבל נא את מחמאותי וברכת יישר כוח.
כל הכבוד !  ד"ש מטורונטו,   יצחק.

 

וואו!  יישר כוח.
מרהיב. מעניין. הדרגתי. עין בוחנת. מוח חושב. שמחה בכל היש.
כל טוב. ואלפי תודות! מעניין מאוד.
בברכה חמה, ד"ר לינה ארנון.

 

הי!
יוצא מן הכלל! והפעם ראיתי הכל...
גידי.

 

ליגאל שבת שלום.
ברכות על המצגת היפהפייה והברוכה, אין מה לומר. יד אמן הצילום משקפת מצוין את המקצועיות של כל מרכיבי התכנון הבניה והעיצוב המחודש והחדשני, האיכות, היוקרה והטעם הטוב שהושקעו בבניין.  ועוד פעם ברכות על העריכה. גיורא.


 

 יגאל שלום,
ראשית תודה. שנים רבות שירתי בירושלים וגם לחמתי על שחרורה ב-67.  המבנה תמיד משך את תשומת לבי ובכל הזדמנות שהייתה לי נכנסתי פנימה להתפעל. 
יש לי הרושם מהעבודה שאתה עשית שגם הבונים השיגו תוצאה כלל לא רעה. 
ושוב תודה  ושבת שלום. רמי

 

תודה על המצגת.
בתום מלחמת השחרור ואני בן 7 ולאחר פינוי ממנזר רטיסבון (היינו ממפוני ממקום הקרבות) במרכז העיר לאחר המלחמה קיבלנו דירה סמוך לבניין מלון פלאס ואבי עבד במשרד התעשייה ששכן במלון.
ושוב תודה.  מוני סלע.

 

 יגאל החביב,
תודה על המצגת. דומני ששלחת בזמנו את דבר השימור והתוכנית לבנות את וולדורף אסטוריה.
כי אני זוכרת שלמישהו כתבתי שאני עוד הספקתי לעבוד אצל הבריטים בקומה ה-5 - במקרה מח' מטאורולגיה, לשם נשלחתי לאחר שעברתי את הבחינות באנגלית. תל-אביבית שהגיעה  ללמוד בירושלים 
והיה מאד נוח לעבוד עד שעה 14.00 וכיבוד שלושת ימי השבת של שלש הדתות...
דומני שכתבתי זאת לך.  באותה הזדמנות גם ציינתי שלמחרת הצהרת הכ"ט בנובמבר באו"ם צפיתי ממרום הקומה החמישית את העלתו באש של הרחוב המסחרי היהודי בממילא  - משוחזר כה יפה לשמחתי - וגם בתהלוכה הפראית שהעלתה באש את קולנוע "רקס" ברח' שלומציון המלכה שהיה אגב, בבעלות ערבית. עם גבור פרעות הערבים (אחרי מכונית התופת בבניניים הלאומיים בינואר 48.  התחברתי למערכת ההגנה בראשותו של מאיר בץ, אביו של החזאי הפופולרי...וישנם עוד כמה פרטים בסיפור זה... העבודה במלון פלס הופסקה כליל למחרת ה-13 באפריל 1948, לאחר טבח שיירת "הדסה" להר הצופים בשיך ג'ארח, בה נהרגה חברתי לחדר בפנסיון ברח' בן יהודה - שם עוד חוויתי איתה את משאית התופת של הבריטים מול מלון "אטלטנטיק" ב-22 בפברואר.
אני הסטוריה מהלכת, מלאו לי 90 לפני 3 חודשים.
שבת שלום ובברכה, רחל מלצקי-איצקוביץ.

 

ליגאל שבת שלום,
תודה בעבור המצגת שמזכירה כה רבות לנו, הירושלמים. באם נתראה, אספר כמה סיפורי רקע נוסטלגיים לידיעתך.
בידידות, אליעזר.

 

יגאל שבת שלום.
זה שוב ישי גוריון,  הנודניק הזה מבאר שבע.
אין ויכוח על יופיין של המצגות שלך ובעיקר על ההשקעה הרצינית שאתה תורם למען הצלחתן.
המצגות שלך אינן רק תמונות סתמיות, אלא, לדעתי, קורס.  פעם קורס ללימודי היסטוריה, ופעם קורס ללימודי הטבע, ועוד.
יגאל,   זכורה לי היטב המצגת שלך על אנדרטת התאומים שצילמת את כל שלבי הקמתה לפי בקשת ה-קק"ל, אם זכרוני אינו מטעה אותי, הסיפור של נסיגה מהבטחה לכיסוי הוצאות גם שם היה. ואני חושב שזה עצמו צריך לשמש אותך כ"בית ספר להתנהגות". 
לצערנו הרב (אני חושב שאני בן גילך+-) אנו רואים עם השנים הידרדרות עצומה ביחסי אדם לרעהו, כשהכסף הוא מילת המפתח לכל דבר. המצפון של העם היושב היום בציון  נמצא בבנק ולא בלב ולא בראש (ראה ראשי ממשלתנו).  אינני מתכוון להיות ה"יועץ פיננסי" שלך, אבל אולי, כאשר מבקשים ממך לתעד פעולות של "משקיעים" צריך מלכתחילה לדבר קודם כל על כסף, כי זוהי השפה היחידה שהמשקיעים מבינים.   לדעתי, אתה המשקיע השורד האחרון שעושה את זה לצורך הנאה בלבד (ואפשר גם לקרוא לזה "ציונות").
לסיכום, יגאל, המשך בדרכך הנהדרת, ואל תתבייש לדבר על כסף, כי גם אתה צריך לחיות, ובשביל לחיות צריך בימנו כסף.
בכבוד רב, ובתודה ענקית על פעולותיך,    ישי גוריון.

 

יגאל שלום,
תודה על מצגת מעניינת. חתיכת היסטוריה. מגיע לך לפחות לילה וארוחת בוקר עבור עבודה שעשית ללא שכר!!!
שבת שלום, יורם.

 

שלום יגאל.
אכן פרוייקט מפואר ומרשים. והמצגת כמובן מקסימה.
אני גם מקווה שתתפוס את השמנדריק הזה שעבד עליך וברח... עם מחצית מהמרכולת.
בעניין היהודי ערבי הקשור במלון פאלאס (אותו הכרתי והוא גם מופיע בספר אודות משפחת אל-חוסייני) ארשה לעצמי להוסיף שתי תובנות:
1 - בניית מלון פאלאס מוכיחה כי אופציית שיתוף הפעולה היהודי ערבי התקיימה כל העת.  לצערנו, שוחרי הבדלנות, בשני הצדדים, ניצחו.
2 - כבר בתקופת המנדט, גם על פי מה שאתה כותב, אפילו בתחרות על "התיירות בירושלים", ניצחה היהודית את הפלסטינית.
בברכה. יאיר בוימל.


 

 ליגאל, שירבו כמוך בישראל !
המצגת הכפולה הועלתה בהצלחה, והדהימה בהיקף העבודה שנעשתה.   
באותה העת מפליא שוויתרו על הפאר הפנימי, שזכרתי מביקוריי שם לפני שנים, אבל המהנדסים בוודאי ידעו את מלאכתם, והשלימו מלון מפואר.     
באשר לחרדים, הם מהווים מעל לשליש הנוסעים מארה"ב ואירופה, וביניהם עשירים רבים הממלאים את בתי המלון הגדולים, כדאי לך לעבור בליל שבת במסעדות בתי המלון, ותיווכח בעשרות משפחות החרדים, המקיימות קידושים נפרדים בקולי קולות, וכופים על הקב"ה להאזין לכולם.
בהערכה מיוחדת,    ברוך תירוש.  

 

שלום יגאל.
מצגת מדהימה.    תודה.  נעמי.

 

היי יגאל.   מה שלומכם?
בדיוק לפני שבוע גם אני הייתי בסיור בירושלים והגענו למלון הזה ושמענו בקיצור רב את סיפורו אך לא נכנסנו פנימה והצטערנו על כך.
בדיוק שלחת את המצגת המצויינת והיתה לנו הזדמנות להשלמה. יש לי חברה ירושלמית שסיפרה לי שנכנסה בשבת עם כמה חברים לשתות קפה אך בשום אופן לא רצו לתת להם בגלל האופי הדתי של המלון שלא מקבל כסף בשבת ולכן משרת רק את אורחי המלון. הם התרגזו מאד ועשו סקנדל ואז המלצרים שהיו כולם ערבים ויתרו להם והגישו להם קפה אבל על חשבון הבית. מה המסקנה? שלפעמים כדאי להתעקש.
תודה ולהתראות.  נורית.

 

יגאל היקר,
תודה עבור המצגת הזו, שהזכירה לי את ימי ילדותי בירושלים.... כל טוב,   יוסי.


 יגאל שלום,
חזרתי אמש מארה"ב, עיינתי רק כעת. נהניתי מהמצגת.
נהריה, סער - לא מזמן נסעתי במיוחד ברכבת ובאוטובוס לנהריה ומשם לגבול הצפון. מחלון האוטובוס ניסיתי לראות את פאתי קבוץ סער.  נסעתי במיוחד על מנת  לבקר את אנטוניו סנטורי, המאמן החולה (ב-גרנות הגליל) טיפוס, טיפוס, במובן החיובי והאלטרואיסטי. נידמה לי שאמרת שלא הכרת אותו. צוציק בן 72. חי באזור בערך מ-1970. בתחילה היה חבר אדמית ואימן בהתנדבות גם את אנשי ערב אל ערמשה.

שאלה לגבי המידע בראש המצגת – הגורם שהזמין ונטש.
היתה לי היכרות סמלית עם נציג משפחת רייכמן ועם נציג אל-הר שבנתה. האם הנוטש היה מישהו מביניהם ?   ביולי 2013 פגשתי את רייכמן המנכ"ל (האחיין החרדי העבדקן, כבד הגוף, שהוא בערך בגילי) ואשתו, בעת שטיילנו ברגל וישבנו בטרסה של תחנת רכבל הררית, בשוויץ, ליד אינטרלקן. עשיתי עבורו חסד קטנטן, בלי לדעת מיהו, אחר כך הוא סיפר.
אל-הר זו חברה שנמכרה (בתחילה רק מחצית ואחר כך כולה) לקבוצה של דנקנר פושט הרגל.
אני רץ בקביעות עם אחיו של ב', מי שהיה המייסד והמנכ"ל של אל-הר (לפני שנמכרה).
תודה עבור המצגת.  יובל אשל.

 

Hi toda Yigal
I enjoyed it very much.
Tomorrow will be 50 years to my woundi and we are still here
.Ilan

לכבוד יגאל מורג.
ראשית - תודה רבה על עוד מצגת טובה ומשובחת אשר מצולמת בטוב טעם.
ושנית - קצת צרם לי השורה הסופית של המצגת כלפי המתארחים החרדיים ששאלת מי מממן אותם.
כאילו החרדים חיים על חשבון מישהו,  ובתור חרדי ובן של הורים ששניהם עובדים ומשלמים מסים כמו כול אחד במדינה כמו כן אחיי ואחיותי אשר עובדדים מי בהייטק מי בהנהלת חשבון ומי בשלטון המקומי זה נשמע רע מאוד, ולא שאני הורי ואחי הם השונים אלא הפוך היא, וגם אלא שמסתפקים במועט ויושבים ולומדים כל היום אותם לא תראה במלונות כלל מסיבות אידאולוגיות.
ולעצם העניין רוב המתארחים במלון מנסיון זה בני הקהילות מחו"ל וארה"ב בראשם.
ושוב תודה על שנים של מצגות יפות ומשובחות מכבד ומאריך כל אדם באשר הוא.
בברכה נתנאל.


 מורג שלום.
כל המצגות שלך מקיפות ומקסימות.     כל הכבוד ( לתזכורת , שכנים מהרצל 56)
תודה.   וקנין רפי.   מנהל אחזקה כללי.

 

יגאל שלום,
נהניתי מאוד לטייל במלון פאלאס המשוחזר עם המצגת שצילמת וערכת. הכרתי את המקום בשנים שאחרי מלחמת העצמאות כששימש רבים ממשרדי הממשלה בירושלים. כנראה ביקרתי במשרד המסחר והתעשייה במסגרת העבודה בדולב. ידעתי שהוכרז כרכוש נטוש שנבנה והיה שייך במקור למשפחת החוסיינים שהיו אחת המשפחות החזקות והעשירות בירושלים. זה ניואנס קצת שונה ממה שכתבת אבל איני טוען שאני מדייק יותר ממך. אח"כ בטיולים הרבים שטיילתי והדרכתי בעיר, ובהמשך הזמן שלד חזית הבניין והקירות העירומים במראה מבפנים. כך שהמצגת והסיפור האישי שלך ותמונות הפנים והעושר שהושקע מהוות השלמה מצוינת לאשר זכרתי.
תודה על העונג וברכה לטיולים ולמצגות שבדרך, משה רותם..

 

שלום יגאל,
נהניתי מהמצגת היפה ומסיפור הרקע (וגם התרשמתי מהידורו של המלון). אבי.


שלום יגאל,
יישר כוח על המצגת המעניינת והיפה, ובהזדמנות זו -- תודה על כל המצגות שאתה יוזם ועורך במסירות ובשקדנות.
ועוד הערה ישראלית מאד: במהלך הביקורים שלי בירושלים, הזדמן לי לפגוש את בנך אסף, הנשוי לבתם של חבריי הטובים והיקרים אבי ושולה תמרי. מפי יעלי ואסף נודע לי על הקשר המשפחתי  עם עורך המצגות שמהן אני נהנית כבר שנים רבות. אז שוב -- תודה!
ברכות וכל טוב, יעל חָבֵר.  ברקלי, קליפורניה.


 

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ