הגעתון שב לסורו - 12.2.2015

הגעתון שב לסורו (ועלה על גדותיו) - 12.2.2015
 

כל הכבוד  יגאל
"כלום לא יפחידנו –...גשם רוח סערה..." יופי של תמונות !
שלמה..

 

נהדר.
נאלמתי דום מקנאה.   תודה, יפה.

 

כל הכבוד לך שלא נרתעת מהגשם ! אצלנו בפתח תקוה בקושי טפטף, התלוצצנו ואמרנו ש"דני רופ צריך להתפטר!"  למרות שארצנו כל כך קטנה יש הבדלי אקלים מאזור לאזור!כל טוב לך ושבת  שלו.  רותי.

 

הערכה ליגאל, החרוץ גם ברטיבות !
תענוג לצפות במצגותיך, ול'הקשיב' לאמור בהן.  והנה הבחנתך בגשמי הפתע, והפתרון שעסקני האיזור מצאו בניקוז שיפעות המים אל הים, במקום לעצור ולאצור את הברכה ברחבי הגליל המערבי, לשימושים סביבתיים באביב ובקיץ. ועל כך דאבתי מהיום ששמענו על המים ששטפו  
את ההאחזויות הראשונות בנגב, למרות הסכרים שנבנו בטעות בקטעים הנמוכים ביותר.
מאז 'הפצצתי' לשווא את ה'נוגעים בדבר' בתזכירים דוגמת המצורף לעיל, ואקווה שתהיה לך סבלנות לעיין בו. רק קק"ל פעלה זמנית, אך זנחה את העבודות לעצירת מים לאורך כבישי הנגב, וגם חקלאים פעלו לתפוס מים, ונקנסו ע"י 'מקורות'.
בהערכה ובידידות,   ברוך.

 

שמענו על גאות הגעתון ברדיו – אבל הודות לצילומיך המוצלחים אנחנו גם רואים.
תודה,   עודדה וישראל.

 

בוקר טוב יגאל.
תודה על שיתוף בתופעת טבע ייחודית מדהימה ומרתקת . כל הכבוד על היוזמה לצאת מהבית החמים ולהנציח זאת. בעמק יורד בניחותא ובדבקות, חקלאים אינם מסרבים לגשם . . .
יישר כוח ותודה גדולה.
שבת שלום לכולכם,  חייק פורת.

 

יגאל נכבדי שלום רב.
תודה על המצגת, תודה על התאמצותך  למרות הרטיבות, העיקר שהציוד יבש.
שבת שלום ובברכה.  משה איתן.

 

יגאל היקר.
את מצגת הגעתון הצגת כמו עתון, חדשות מאתמול....
כל הכבוד. המשך בריאות והצלחה רבה. שבת שלום  יוסי.

 

יגאל. כל הכבוד על הדבקות במטרה עם תוצאות מדהימות. לצערנו הנהריינים סובלים מתוצאה זו שנה שנה בגלל תכנון וביצוע שלומיאלי.  מקס קרן.

 

כמו שנאמר בערבית: קאלאם קאלאם ובעדין בטיח. כאן לפחות בסופו של דיבור מקבלים אבטיח. על הגעתון מדברים ומדברים והמים זורמים ומציפים.
אתה צודק שהעמקת/הרחבת הנחל במורד ללא סילוק המפלצת/המזרקה – חבל על כל אגורה
להתראות.  דן.

 

שבוע טוב לך יגאל.
הרשה לי להודות לך על מגוון המצגות המרהיבות שהנך יוצר ומשתף בהן רבים משוחרי ידיעת הארץ. המצגות איכותיות, יפות, מרתקות , ההסברים שלך נפלאים ומרחיבי דעת.
ברכות מעומק הלב. אביבה מנצור.  כוכב יאיר-צור יגאל.

 

יגאל שלום רב.
כמי שנולד בנהריה 1941 והרבה שנים גר ממול האמפי על שדרות הגעתון. הנה מעט היסטוריה על הגעתון. כשמייסדי נהריה הגיעו לנהריה הנחל זרם חופשי לכל מקום שתוואי הקרקע נתן לו, בשנים הראשונות הותיקים חפרו תעלה לאורך שדרות הגעתון, היום מכביש עכו ראש הנקרה עד לים (לעשות למים סדר ...) ונטעו את עצי האיקליפטוס משני צידי הנחל שחלקם נמצאים שם עד היום. כמעט כל חורף שדרות הגעתון היו מוצפים הואיל והתעלה הייתה צרה וגם בעלת התנגדות גדולה לזרימה. בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת ביצעה העירייה פרויקט שדרוג לגעתון. התעלה הועמקה והורחבה והעיקר - הדפנות דופנו בלוחות אבן להקטנת ההתנגדות לזרימה. הואיל ובקיץ כמעט ואין זרימה בגעתון במסגרת הפרוייקט לטובת התיירות, הונח צינור 8" מהים עד כביש עכו ראש הנקרה והוזרמו מי ים בעזרת משאבה. ככל שידוע לי ההזרמה הופסקה עקב עלות החשמל שהמשאבה צרכה. לפי דעתי אתה צודק - הגשרון והמזרקה בסוף הדרך עוצרים את הזרימה בימים גשומים מאוד ויש לטפל בקטע זה .
בברכה.  יאיר טץ.


ליגאל,
תודה על המצגת המעניינת. כל הכבוד לך על האומץ והנכונות לצאת החוצה במזג האוויר הסוער ולתעד את הכל.
יישר כוחך. בברכה,/ תמר בן-סירא.

 

                                                               

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ