מלחמה בישראל 2023

מלחמה בישראל 2023
 

אכן מצגת קשה ועצובה!,  אבל – חשוב לזכור ולא לשכוח!
תודה,  ריקה.


בוקר טוב.    עשית עבודה, השקעת, אין ספק... מודה שהיה  לי מאוד מאוד  קשה לראות את המצגת כמובן לאור מה שקרה וקורה.  בנוסף, אתמול הגיע לידי ספור מצמרר על בחור בשם רפאל,  חובב רדיו, שהצליח לעלות על תדרים של החמאס, שמע וידע מה הם מתכננים,  התריע בפני הצבא, הם התעלמו ובתגובה, לקחו ממנו את מכשירי הקשר.  – הזוי.,..  ספור שהתפרסם כבר ביום ה – 12 ללחימה.  כך שבאמת, צר לי,  אך לא הייתי מסוגלת להתעמק במצגת, (אולי בעתיד) אני לא יודעת אם במצגת זה ברור שעבודת הגדר בעצם לא הושלמה. (אין תקציבים) בנוסף, הקטע שפרצו היה מרושת עם מצלמות שגם כאן לא ברור איך אפשר היה לנפץ את הזכוכית אם היא הייתה זכוכית משוריינת. – כנראה שלא !! מזעזע !!האמת, שדווקא בתקופה הזו, אני לפחות הייתי מעדיפה מצגת שלך שהיא מרגיעה... 
תודה לך,  והלוואי שיגיעו ימים שקטים וטובים יותר.   נילי.


ליגאל מורג שלום
כחבר ארז לשעבר שרבים מבני הגרעין שלי עדיין שם ואנו בקשר של חברי ילדות הייתי בארז             כשבועיים לפני, ושאלתי את השאלה איך אין לכם נשק ארוך בחדרים ואיך יתכן שבשער של הקיבוץ אין אף אחד וסומכים על פתיחה בטלפון נעניתי –אה שלי אתה תמיד היית מיליטריסט הכול בסדר
כבר לא צריך הגנה מרחבית והצבא שומר מצויין.  שתבין אני על אף שהייתי מיד אליהו סיימתי מסלול של שנתים בבית ספר חקלאי חדרה ובגיל 16 כבר הייתי בארז כטרקטוריסט בפלחה, שבועיים אחרי הגעתי נקראתי לפגישה אצל המא"ז [האבא של האלוף ניצן אלון] שהדריך אותי להיות רץ שלו בחרום .בחרום ארז הנשים והילדים במקלטים והחברים כולל חברות  כולם בעמדות ולכולם נשק מהנשקייה כולל אני ילד בן 16 עם רובה צ'כי 792 .אפילו היו 2 תותחים 75 מ"מ שצוותים מהקיבוץ למדו לתפעל אותם למזלם,  [שים לב שבכל ישוב שהיה רבש''ץ שלקח את התפקיד ברצינות נמנע אסון,  בלטו ניר עם אור הנר ארז סעד והתפלאתי שכלל לא הגיעו לחווה של אריק].   הרבש''צ הצעיר הכין את כיתת הכוננות  סה''כ 10 איש עם נשק ארוך אותו בוקר איך שנשמעו היריות מכוון ארז ונתיב העשרה הוא הספיק להוציא את כיתת הכוננות לשער המערבי  ללק להם עוד תחמושת גולמית לא במחסניות ובקרב של 6 שעות הצליחו לעצור שני גלים של 25 תוקפים כל גל שהגיעו חמושים כהלכה  בזמן התקפת הגל השני הגיע תגבורת מכיתת הכוננות של אור הנר –היה להם הרוג ושני פצועים.
והצבא? הגיע רק אחרי 8 שעות מספיק שאחד הטנקים שהיו בניר-עם היה מגיע לפי התוכנית אבל הטנקים שהיו בנירעם בכוננות עם שחר לא ישבו בכלים ומי שישב ישב רק בקשר עם בגדי שינה וקפקפים וכשהתחילה ההפגזה השתמשו במרכבות כמיגונייות ולא עשו נוהל קרב .
איזה קצין שיריון מטומטם התגאה שחייליו לא ירו סתם 
בכיסופים, צוות טנק אחד שעשה ביוזמה אישית שהתאפשרה כי היו  בכוננות אמיתית  מנע אסון גדול ובלם עשרות מחבלים.
הצבא שלנו פישל כאן בגדול מה שבריק טען שהצבא לא מוכן ויש דיווחי שקר כמו שבכוננות עם שחר הצוותים יוצאים מוכנים לכלים ומה שקורה בפועל שאחד קם אם קם ועונה לקשר כאילו כולם ישנם
די לכם הטנקים שהיו בכמות מספקת יורים על הפורצים היו חוסכים מאות הרוגים, וחזרה הבעייה הכי גדולה שלנו שמתייחסים לאוייב לפי כל מיני פרמטרים רק לא לפי היכולת שלו.   כך היה בכיפור וכך קרה בשמחת תורה 50 שנה אחרי, ושכחנו את הלקח.  
כלוחם בעבר הרגשתי ואני מרגיש השפלה איומה במה שקרה, החברים תמיד צחקו עלי שאני ,,מיליטריסט'' ש,,מחפש כל הזמן את הערבי.      נקווה לטוב. שלי דוידוב.


בוקר טוב יגאל,
מצגת מדהימה. חושפת את כל האמת לאמיתה בפנים. הלב כואב על המתים והחטופים. את המחדל הגדול מכולם צריך לחקור ולבדוק עד תום, ולהעניש את כל האשמים כולל את מי שאינו מודים באשמה.. ולו רק כדי לתת תקווה לדורות הבאים!!
תודה רבה לך יגאל . שנדע ימים טובים ושקטים יותר!!   חנה כהן.

 
היי יגאל,  צפיתי במצגת בלב כבד.
בני אלון, אדריכל בן 35 ואב לשתי בנות [הקטנה בת 11 ימים], נמצא בחטיבת צנחנים במילואים בשטחי הכינוס מול רצועת עזה.
נקווה לטוב.  מיכל אלכסנדרוני.


יגאל יקר מאד.
תודה על המצגת העצובה החשובה ושנכתבה מלב שבור. על השחיתות ועל העיוורון בכו נביאי העבר וצועקים הקוראים במציאות היום ואז כן עתה אין שומע.   שנזכה לימים טובים יותר.   יהודית קרפ.

 

מזעזע , מרתיח את הדם ,התמוטטות הקונספציה  יחד עם מוביליה ובראשם ההוא מבלפור יחד עם 64 חלאות שהרסו את חיינו,  והלוואי הלוואי שיעמידו את כולם אל הקיר ויירו  בהם אחד אחד !!!   בן ציון פרחי.

 

 ברצוני לחזק את ידיך שהוציאו את המצגת מלחמה בישראל. שנים רבות שהנני עוקב אחרי תחביבך הנפלא של פרסום מצגות למיניהן שבעיקרן מציגות את ארצנו הקטנטונת בתקופות ובאזורים שונים. נראה לי שבמצגת זו התעלית על עצמך. כל דם לבך טמון במצגת זו ועוד חסכת מאיתנו את מראות הזוועה המלאות נחלת מחדל האימים הגדול בתולדותינו.
ברצוני לבקשך שבל תחדל מיצירה ופרסום מצגותיך. גיל 90 (אליו גם אני קרוב) אינו סיבה לכך וכל עוד כוחך בראשך ובמותניך המשך נא בעשייה.
תודה לך יגאל על פעלך רב השנים. רק בשורות טובות.
בידידות,עודד גורן.

 

 יגאל יקר.
תודה על הפרספקטיבה המדוייקת והממוקדת. תיעוד האירועים הוא עיסוק חשוב. עצוב מאד במיוחד לנו כישראלים אבל גם כבני אנוש. חווינו מעשה נפשע ע"י יצורים שאיבדו צלם אנוש והוכינו בהלם. לצערנו – ההלם מהדהד לנוכח אזלת המעשה שממשיכה מבפנים, אירועים בלתי נתפסים.
ולנו, בגילנו המופלג נשאר לאסוף את עצמנו כל יום מחדש, לשמור על שפיות ולא לאבד תקווה.        בריאות ושקט. רותי שפיר.


בוכה יחד איתך.  תודה יגאל !   מרים ואנה-חיפה.


שמחה שחזרת להעשיר אותנו במצגות שלך למרות שהפעם הנושא קשה ולא נעים.   שנדע זמנים טובים ושקט.   חוה קרין.


תודה.  עצוב מאוד, ועוד לא רואים את הסוף.   מירי.


שלום יגאל,  תודה בעבור המצגת העצובה ומרגשת, חבל שאיני שומע את קולך, מסור שלום לרעייתך ולמשפחתך,
בתקווה לימים טובים יותר, או, בלשון העם: לבשורות טובות.
בידידות, אליעזר וייסהוף.


שלום  יגאל. 
תודה רבה עבור מצגת עזה המצוינת, ככל שהנושא חמור ועצוב.
נקווה לימים ובים יותר...אדם.יגאל,
למרות שרוב המצגת הוא לא מוצרך שלך, התוצאה היא מצוינת. היא מראה את המצב כמו שהוא באמת, כמה אכפת לך, ומה יכול להיות.
תודה רבה לך,   יגאל (פלורידה).


יגאל ידידי,
קשה לצפות אבל חשוב מאוד ותודה לך.  רמי רמז.

 

ב"ה - בשורות טובות.   כל הכבוד על המאמץ.  נא המשך.   יוסי מאליק.

 

תודה רבה יגאל,  כמעט לא פתחתי את המצגת, כי למי יש מצב רוח לכך...
אבל כשפתחתי, קראתי וראיתי - אני מבקשת לומר לך תודה על מצגת מאורגנת היטב, מבהירה את התמונה ואת המצב - בלי כחל ושרק.
תודה רבה בתקווה שהחטופים כולם יהיו איתנו במהרה
נחזור לבנות. בזה אנחנו טובים.  יעל בוגין. 


בוקר טוב יגאל,
תבורך! המצגת הזו שלך מד-הי-מה!אפיץ אותה היום לעשרות בני ובנות המשפחה, ולמאות ידידים - בארץ ובעולם!   גם אחרי שצפיתי בהמון מצגות שלך (ובאחת אף סייעתי לך קצת), וגם אחרי שלחמתי כצנחן בחזית 3 מלחמות (ששת הימים בסיני-מצרים, יום כיפור בחרמון-סוריה, ולבנון הראשונה בבירות-לבנון) – המצגת הזו צמררה אותי!אגב,נראה לי שהיכרנו בשמאל ובמפם: ב-1978 הייתי בין מקימי שלום עכשיו ועד 1988 כיהנתי (בהתנדבות) כקמב"ץ שלה, ובשנים 1988-1992 כיהנתי כקמב"ץ מפם. הייתי אז ירושלמי (אח"כ עברנו למבשרת ציון, הדרמנו לנגב, וחזרנו למבשרת), ודומני שאתה היית קיבוצניק בסער, כ-10 שנים מבוגר ממני (ושנינו היינו מורי דרך...). אתה זוכר משהו?...
בלי שום קשר – המון תודות, יגאל, על המצגת המצוינת! אני מחכה - בלי סבלנות... – במצגת שתכין בשחרור החטופים!   
בברכות חמות באמת,    נפתלי רז, 054-5494172.
בוקר טוב יגאל,
 תבורך! המצגת הזו שלך מד-הי-מה!אפיץ אותה היום לעשרות בני ובנות המשפחה, ולמאות ידידים - בארץ ובעולם!  גם אחרי שצפיתי בהמון מצגות שלך (ובאחת אף סייעתי לך קצת), וגם אחרי שלחמתי כצנחן בחזית 3 מלחמות (ששת הימים בסיני-מצרים, יום כיפור בחרמון-סוריה, ולבנון הראשונה בבירות-לבנון) – המצגת הזו צמררה אותי!.
אגב,נראה לי שהיכרנו בשמאל ובמפם: ב-1978 הייתי בין מקימי שלום עכשיו ועד 1988 כיהנתי (בהתנדבות) כקמב"ץ שלה, ובשנים 1988-1992 כיהנתי כקמב"ץ מפם. הייתי אז ירושלמי (אח"כ עברנו למבשרת ציון, הדרמנו לנגב, וחזרנו למבשרת), ודומני שאתה היית קיבוצניק בסער, כ-10 שנים מבוגר ממני (ושנינו היינו מורי דרך...). אתה זוכר משהו?...
בלי שום קשר – המון תודות, יגאל, על המצגת המצוינת! אני מחכה - בלי סבלנות... – במצגת שתכין בשחרור החטופים!   
בברכות חמות באמת,  נפתלי רז.

אהלן שוב יגאל,
מסתבר שיש בינינו עוד נקודות דמיון😝:
אתה היית קיבוצניק. אני, כשהתנדבתי לנח"ל המוצנח, חייתי בקיבוץ תל קציר (עד שהוזעקנו לששת הימים), ובשנים שחייתי בנגב הייתי תושב בקיבוצים רביבים וטללים...
לך יש 14 נכדים. לנו – 12 (טוב, לנו כ"צעירים" אולי עוד יתווספו נכדים...).
וכמובן מפם...בטח שאני זוכר אותך, ואת מצגת המלחמה שלך הפצתי למאות בני משפחה וחברים, וחלקם כבר ענו בהתפעלות! אינשאללה שיהיה טוב יותר בהמשך,    נפתלי.

יישר כוחך על מצגת בה ערכת נתונים, שאספת ממקורות שונים , והכנסת גם את דעתך בנושא.   מאחלת לך בריאות טובה,    חיה קירשבוים.  רמת השרון.


שלום ליגאל.   המצגת משהו בלתי רגיל,  מסדרת את הראש בגדול.
אני מחכה ומקווה לראות מה גודל הסד"כ של כוחותינו ומתי נכנסו לעוטף.
3 ממשפחתי לחמו בחטיבת הקומנדו ומסרבים לדבר... הם הגיעו כבר בבוקר לכפר עזה, אחד מנותח כרגע באיכילוב, סיבוך בפצע חדירה ושניים בעזה,   והבטן לא מפסיקה להתהפך לי למרות שלחמתי וקברתי הייתי מ.פ ב 73 ומג"ד אחרי הכל מתהפך העיניים דומעות והגרון נחנק בלי דיבור.
לדעתי, בדומה לתהליכי אחרי מלחמת העולם השנייה, יש לתלות את המנהיגים ולשנות סדרי חיים. גם ביפן וגם בגרמניה שינו את החוקה וספרי הלימוד.  צריך שחוקי האסלם למי שחי בחסותינו יישתנו עם המורים והספרים. אולי לזה יש סיכוי לעתיד.    אמן. יעקב פורת.ליגאל שלום,
תודה על המצגת העצובה. למדתי ממנה פרטים רבים שלא ידעתי.   תבורך על יכולתך לערוך מצגת כזאת, דבר שבודאי לא היה לך קל לעשות.
בכוונתי להעביר את המצגת שלך למכותבי, שללא ספק יעריכו את העבודה שהשקעת בה.       בברכה,   תמר בן-סירא.

 
הי יגאל!,
"אבן מקיר תזעק"- כך הייתי מכנה את המצגת-עבודה מעמיקה ומרגשת. לצערנו הכול אמת,  העובדות והמסקנות... העתוי  מצמרר!
שלמה רודד, כפר ורדים (מהחוג).


 תודה  רבה  על  מצגת מצוינת, למדתי, וגם חזרת  יעל ידוע,
למה  כל  כך  הרבה רוע,  השתנו  יד  לא  פעם, אין  קול, ואין  שומע, כמה  צער, כמה כאב,  בנים  צעירים  שלנו, מתי זה  יגמר?    שלום  עכשיו,
מחכים  לך,      בשורות  טובות    בקרוב,    כל  טוב  ולהישתמע,     יפה.


 

 

 Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ