לבנון

לבנון
 
 
 תודה יגאל  (ותודה גם לך ניומה היקר). גם אני "ביליתי" בארץ היפה והכאובה הזאת כמעט שנה ב 1982-83 והמצגת מחזירה לי את הזכרונות. אשמח להחליף אתך זיכרונות ותובנות על ימינו אלה  דב פרידמן, מבשרת ציון.   מורה דרך - כמעט מיותר להגיד - מובטל מעכשיו ועד להודעה חדשה
 

 

האם אוכל לקבל אישורך לתמונת ארזים לספר שאני מתכנן להוציא, בצירוף קרדיט, כמובן ?  תודה מראש - זאב ארליך.


יגאל, המחונן שבְַמַצָּגִנים, אתה ממש צריך לעבוד בזה.
לי כל גל (כל גל אשפתות, גל אבנים, גל מקציף בחוף של ג'וניה)  נושא מזכרת. הייתי פוקד, עד לחודשיים בשנה, את מוצבי צה"ל בלבנון, עד שנגלה סודי הכמוס (בעקבות הלשנה של משרד הרישוי): אני נושא עמי רשיון ג2 עם רישיון להולכת נוסעים.  מאז מהלך הייתי בכל דרך ושבילי לבנון וכל שם ומראה במצגת מדברת אלי. כל סלע יפהפה היה חשוד (ולפעמים לא בִּכְדִי) כמטען צד.   אצרף פרק זיכרונות (שאינו ראוי שיהא לו פומבי). זוכרני כי תולדותינו די חופפות והנה עוד הוכחה.  (זוכר היטב את הופעת הבכורה של המצגת.)  
אויה לנו לאן מוליכתנו שיבתינו....  ערן גרף (טורונטו כרגע).


The timing of sending this beautiful representation is excellent!

My MA was in Middle Eastern studies at Tel-Aviv University. We covered mainly this country's political and economic aspects without a chance to see it the way you did. We hope that one muchday, peace will come to this region, and I may have a summer vacation there..
appreciation,    minaWith

 העיתוי של שליחת הייצוג היפה הזה מצוין!
התואר השני שלי היה בלימודי המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. כיסינו בעיקר את ההיבטים הפוליטיים והכלכליים של המדינה הזאת בלי סיכוי לראות את זה כמו שאתה ראית. אנחנו מקווים שיום אחד יבוא שלום לאזור הזה, ואולי תהיה לי שם חופשת קיץ.    בהערכה רבה,       מינה.

 
שלום יגאל,
רב תודות על מצגת מרשימה ומעניינת של מקומות עליהם רק שמעתי מסיפורים במשפחה. הדורות הראשונים של משפחתנו הגלילית נהגו בימים הרחוקים מאוד לנסוע בתדירות גבוהה ללבנון , בעיקר לביירות, בעניינים שונים. משפחתנו נוצרה בגליל העליון בכפר גלעדי ובמטולה ו"הזקנים" נהגו לספר על נסיעותיהם לביירות וערים נוספות. קשר נוסף שלנו ללבנון הוא סירת הכ"ג, בה השתתף אריה גלברד, אחיה של אמי, שמטרת השייט, ב 1941,  היה לפגוע במתקני הנפט בטריפולי אך הם מעולם לא הגיעו ליעדם. התפוצצו בים. לא מעט גלילאים של תחילת המאה הקודמת, כאלה שהממון היה ברשותם, נהגו לנסוע כול שנה לאתרי הסקי בהרי מול הלבנון. זו באמת הייתה שוויצריה של המזרח התיכון. הגיעו לשם גם יהודים עשירים מדמשק שאהבו סקי ואת החיים הטובים. ומה יצא מכול היופי הזה? המוסלמים הביאו את לבנון למצבה העגום כפי שהוא כיום. ארץ אוכלת יושביה ושכניה.
יגאל, שוב תודה על המצגת היפה.     יורם הורביץ.

 

תודה עבור המצגת המושקעת והאינפורמטיבית.
יישר כוחך.  ד"ש עם תקווה לימים טובים יותר.   יצחק ארגמן, מטורונטו.

 

 כרגיל אני מאוד נהנית מהמצגות שלך.   תבורך על כך. 
ראיתי את המצגת האחרונה שלך על לבנון, ועלו בזכרוני הימים היפים של שנות הארבעים של המאה שעברה. באותם ימים היו תושבי א"י נוסעים לסופי שבוע ללבנון לנפוש, ובן משפחתי נסע ללבנון ללמוד באוניברסיטה.    היו זמנים.... מי יתן ויחזרו....הלוואי שבמלחמה ננצח.     יהודית עמיהוד.


תודה יגאל,  מעניין ומחכים כתמיד.  שמחה.


תודה יגאל על המצגת המעניינת ועל שיתופה איתנו. מאחל לך ימים שקטים והרבה בריאות. שמואל קרת.


יגאל שלום,
מצגת מופלאה, איזה תיעוד מדהים, וכל כך מתאים לתקופה הקשה שאנו חווים בימים אלה!   אתה אלוף!  תודה רבה.     לילה טוב ושנדע ימים יפים יותר!
חנה כהן.

 

היי. כמוני כמוך. כחיל, הייתי ברוב המקומות שציינת. אכן ארץ יפהפיה.
חבל שנבלים הורגים אותה.   שלמה אלון.

 

 שלום, כל טוב ותודה על המצגת הטובה,
כיף היה לי לטייל מעט בלבנון, במצגת ששלחתהמדינה פיזית יפה, אבל ללא תשומת לב תושביה, רואים שבעליי ניכנס כסף (של השייחים) ויש מעט טיפוח, ההבדל בין ישראל ללבנון ענק,    וואו, אורנה און.היי יגאל!
נרגשת לקבל ממך תגובה.  תודה רבה.  אתה בן 88 וטוען שאתה בקצה דרכך. לאט לך!! אני בת 90 ואיני מרגישה שאני כבר בקצה דרכי. עוד נכונו לנו שנים של עשייה,והנאה.  מאחלת לך ולכל בני הגיל הרביעי את כל הטוב שהעולם יכול להעניק לנו.
בברכה חמה ונקווה לימים שקטים יותר.  יהודית עמיהוד.🤗

 יגאל שלום
מצגת מרשימה ומעניינת מאד, אם רק היה שלום, הכול היה נראה אחרת.
אולי עוד נזכה לימים כאלו שבהם במקום טנקים ומלחמה יהיו טיולים רגועיםונוף מקסים.   תודה על המצגת.   עמנואל פלג.

 

הי יגאל מצגת יוצאת דופן של לבנון שלא מוכרת לרובנו  מיד אעביר את המצגת למכרי.
תודה שהכרת לי עוד חבל ארץ נפלא.     שולמית זהר.

 

 שלום לרותי ויגאל ובוקר טוב.  טרם הודיתי לך עבור מצגת לבנון המצוינת.  ובכן, תודה רבה.
שבת שלום וכל טוב.    אדם   וגם  אילה.

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ