עבדת

עבדת
 

יגאל, חג שמח לסוכות ושנה טובה וגמר חתימה טובה לראש השנה וכפור.
תודה לך על המצגת וכמובן על כל המצגות.  אני כמהלכת איתך במצגות רואה דרכן את ארצנו היפה עם כל ההיסטוריה. לא הייתי בעובדת.  ובמצגת אני רואה כמה אני מפסידה.
האמת ממש מטיילת בתוכה.   תודה.   חג שמח.    אורנה שמעוני.


שלום יגאל!
הפעם הנושא קרוב ללבנו. לפני שנים רבות היינו חברי שדה בוקר והאתר היה בחזקת ענף בקיבוץ, היתה תקופה קצרה שעבדתי שם בחנות המזכרות. הערה קטנה לגבי ניסיון השחזור של החקלאות הנבטית – פרופסור אבן ארי ולא בן ארי כפי שכתבת. חג שמח מקוראים מתמידים, ניצה ויורם.


מר מורג שלום.  
שיהיה לך חג שמח.   אתי אברהמי.


ליגאל הידיד שלום רב.
תודה רבה, רבה על המצגת היפיפייה.  חתימה וגמר חתימה טובה וחג סוכות שמח.
עלה והצלח.   ממני,  יעקב קלמיצק. 


תודה על המצגת המעניינת!!!!! חג שמח!!!  דני האוסליך.


ליגאל מורג שלום
המצב שתיארת -אין אונות המשטרתית לא היה אז בסוף השליש הראשון של ההפקרות בדרום, ההפקרות החלה עם הפסקת הממשל הצבאי ב1964/5,  הייתה מחלוקת שלצערי הובלה ע''י מפ''ם/בוגרי השומר הצעיר שדרשה ביטול מידי של העוול שנקרא ממשל צבאי. אז הייתי בין אלו שטענו שביטול ללא אלטרנטיבה שלטונית אחרת תוביל להפקרות.   
באותה עת שרתתי במילואים בסיירת של חט' 4  שתפקידי בט''ש שוטף שלה היו לעלות להר הצופים ו/או לשמור על בן גוריון בצריף בקיבוץ שדה בוקר.
 
כששרתתי בהר ומנחם שרפמן התמנה למלך בין השאר דיברנו על הנושא והיה ויכוח בין חברי שתמכו בביטול הממשל לחלוטין [רובם בוגרי השו''הצ''] לבין שאר חברי לצוות שהיו מהאיחוד ומהמאוחד .שרפמן שידע שאנחנו גם בשדה בוקר בקש שנדבר עם יהושוע כהן [שהיה הממונה על אבטחת בן גוריון]  לסדר פגישה בעניין לקבוצה שנקראו היבנאלים שביניהם היו אברום יפה חיימקה לבקוב . שרפמן  ועוד . ואכן כשהיינו בשדה בוקר דיברנו עם יהושוע והוא קבע פגישה שהייתה בתחילת 1966, לא הייתי נוכח שם אבל חברים שלי סיפר שגם מאיר עמית  אליהו נאואי ומרדכי בן פורת הגיע לפגישה זו ששם התריעו שמשחררים סוס ללא רסן הוא לא רק  יאכל את הטוב בעיניו בגן הירק הוא ירמוס את השאר ולך  תרדוף אחרי סוס פרא,  לצערנו לא שמעו ואשכול  שהועבר אליו מה ומי  דיברו והתריעו סרב להתייחס כלל לעניין  חבל.   מאז כדור השלג של ההפקרות גודל.
האסון הכי גדול היה שיוסי ביילין ויוסי שריד אפשרו לבדואים איחוד משפחות'' ולמעשה להינשא לבנות מהשטחים, ניראה מי יוכל להחזיר את הגלגל אחורנית.  חג שמח, ורק טוב .חג שמח,
ובקש משולמית לבנות סוכה משלימה, ורק אחרי זה סוכת שלום.  בברכה - דוידוב. 


יצא לי להשתתף במחקרו של אבן ארי בעובדת בנושא השפעת סילוק האבן מעל פני הקרקע להגברת הנגר. בשלבים הראשונים סברו שהערמות נועדו ליצירת טל – אבל זה לא המצב.  סילוק האבן הגביר את הנגר העל קרקעי אשר נותב לסידרת לימנים מדורגים. כאשר הראשון התמלא דיו המים זרמי במורד אל הצמוד לו. לצורך המחקר נעשה שימוש ב"מכונת גשם" המסוגלת להמטיר "גשם אמיתי" בכמויות ובעוצמות על פי בחירה. עצי האפרסק הניבו פרי, עסיסי ומתוק ובגודל שאינו מצוי בשווקים בישראל. הבעיה הייתה שכל עץ הניב מספר פירות בודדים וברור שלא עמדו במבחן הכלכלי. במקומות אחרים גידלו מרעה לצאן ושם התוצאות היו סבירות יותר.   היו זמנים, שטוב להיזכר בהם, כאשר רצנו על הגבעות וההרים כעדר איילים.   תודה עבור המצגת המאלפת - דן רוזנצבייג.


המצגת מהממת. ציינתי בפני חברים ששלחתי להם שלו זה היה בחו"ל מיליונים היו מבקרים שם.    מקסים ותודה שהשקעת ושיתפת אותנו. אולי תמצא מישהו שיתרגם לפחות לאנגלית.
בינתיים מקווה שבתי ספר יגיעו לשם ומשפחות כמובן. 
חג שמח ושנה טובה.  שולמית זהר.היי יגאל!
חג סוכות שמח לך ולמשפחתך.   תודה רבה למצגת הנפלאה והמרגשת של עבדת.
בברכה חמה.    יהודית עמיהוד.


 הי יגאל ידידנו משכבר. מה שלומך?
נהנינו כרגיל לצפות בשנית במצגת 
שלא נס ליחה.
איחולי חג שמח וגמר חתימה טובה משנינו,   אלה ואליעזר ויסהוף.תודה רבה על המצגת. מאוד יפה.  
אינני יודע מהיכן – אולי אתה פעם שלחת מצגת על השומרונים בכלל (לא רק על הסוכות ). חיפשתי את המצגת ולא מצאתי אותה אצלי – אולי באותם הימים עדיין
לא הייתי שומר את המשלוחים שלך. אם אני לא טועה המצגת כללה את הקורבנות שלהם.
בקשתי : באם אתה הוא בעל המצגת הזאת ואם לא קשה לך  שלח לי בבקשה אותה (כנראה, בפעם השנייה ).    בתודה מראש.       יעקב קלמיצקס.Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ