מערות בישראל - נטיפים וקבורה.

מערות בישראל.
 

שלום יגאל ובוקר  טוב לכם.
ראיתי את מצגת מערות הקבורה ששלחת וקראתי את דבריך. אכן נושא מעניין מאד.  בסביבתנו , לאורך רכס הכורכר שבין כביש מס.  ופסי הרכבת, בערך מאזור משטרת הרצליה ועד גבול כפר שמריהו ורשפון יש מערות חצובות רבות. ככל הנראה מערות קבורה. בכורכר היה קל למדי לחצוב. בכפר שמריהו המקום משולט אבל לאחרונה גודר. כנראה כדי למנוע נפילות. גם באזור אפולוניה העתיקה יש מערות. גם נושא הלני המלכה ובנה מעניין. מאחר והרומאים הרסו את בית המקדש בשנת 70 הרי ב 30 היא יכלה עדיין לתרום לו.
יום טוב לכם.     אדם.


יגאל היי.   תודה רבה על עוד מצגת מעניינת !    יעקב שורר.


תודה רבה ליגאל.
מהנה ומעשיר ידע.   נא המשך.    חנה ויוסי.


יגאל שלום,
יישר כוחך עבור מצגת מערות הקבורה.  למדתי הרבה!
תודה וד"ש מטורונטו.  יצחק. 


תודה רבה יגאל.
אני לא מחמיצה אף מצגת משובחת שלך.
 בברכה,  הניה מליכזון.

 

יגאל, צוהריים טובים.
מעביר לך כתבה על מערות. אולי טרם ראית.     אדם.

יגאל כל הכבוד לתפוקה. איך אתה מספיק. אני לא מספיקה למצוא דקה ביום העמוס ולעיתים מדלגת על המצגות.  כל הכבוד.אתך דרך המצגות אני מטיילת בארץ וגם ביהדות, הנצרות ועוד ועוד . תודה

יגאל שמחתי לקרוא אתה נהנה לעשות את מה שאתה עושה וחיי בשלום עם הגיל. אני לא כל כך. מצוות אמנם מוסיפות ערך לחיים אבל מאוד קשות והגיל עושה את שלו אף כי שנינו יודעים שאתה מבוגר ממני . תודה לך על ההמשך אמשיך להנות מהמצגות. 
בריאות והמשיך חיים מאירים.    אורנה שמעוני, אשדות.


ליגאל מורג שלום רב  ותודה מקרב לב על עבודתך היפה.             בברכה,   אסתר ודב שפי.


תודה על המצגת יגאל.
ריגשו  אוותי הצילומים של מערת ניקנור, בשרותי הצבאי שרתתי בנח''ל  481119 קיץ 62, מיד לאחר הטירונות וקורס מכים בשיבטה   עברתי התמחות  כמש''ק מרגמות  ומייד הוקפצתי להר הצופים הפרוייקט הראשון שיפור עמדת המרגמות בתוך מערת ניקנור,  סידרנו את הפתח בתקרה שהיה יכול גם להיסגר ועוד פטנטים תוצרת הראש היהודי  דבר שהשאיר אותי לתקופה ארוכה בהר, גם לאחר השחרור עברתי קוס סיירים כדי שאצטרף לסיירת מילואים חי''ר 4  ובין משימות הבט''ש שהיו לנו היה לעלות כמילואים להר הצופים.    חודשיים לפני מלחמת ששת הימים ירדתי מהמילואים האחרון בהר הצופים,  כשהחלה המלחמה היחידה שלי פעלה בציר לטרון רמאללה ומאוחר יותר יריחו [חברנו לשרמנים של חט 10 הגענו לרמאללה וידענו כל הצנחנים יעלו בלילה על העיר העתיקה וגבעת התחמושת, אני שהייתי רבות בהר ידעתי את רשת הקשר בע''פ והמטרות היו לי בראש [ללא לוח ירי]  מרמאאלה קיבלנון משימה לחסום את ירושלים מצפון  הגענו עם הגיפיפ והתולר''ים לכביש מצפון לצרפתית עם תצפית לגבעת התחמושת  לפני שהצנחנים נכנסו בלילה לקרב . משהייתה לי תצפית בקשתי מהמרגמות של 127 כמה פגזים ליווח והורדתי בול על הגבעה. 
הודענו לפיקוד את זה ואז המבצעית של חט הצנחנים ומוטה בעצמו פקד 127 חדל כוחותי בלבד –חבל.     פעם שניפגש אספר לך שבשנלר היו 2 זחלדים מיחדים עם צפעים [פיתוח של יחידת לסקוב] שאם היו משתמשים איתם היה נחסך נרבה דם בגבעת התחמושת.  חבל.
החוויה האישית שלי הייתה לעלות להר הצופים עם ג'יפ סיור צהלי ומדי צה''ל  לא שוטר ולא בטיח,
לפני המחסום של הירדנים היה שלט ששם היו אוספים ומורידים את הלגיונרים, לא התאפקתי ויריתי בו צרור קטן.     זכרונות  -  דוידוב.  


מצגת מעניינת מאד (כמו רבות מן המצגות שלך).
תודה רבה לך!    ריקה צוקר.


שלום יגאל. 
תודה על המצגת. הערה קטנה .השיקופית המתארת "ביקור נכבדים במערת המלכים " ,מתארת כנראה (!)  את הקייזר וילהלם ה 2 אשתו אוגוסטה  ומספר מלווים בביקורו המפורסם ב 1898 בירושלים.    האיש סייר יחד עם אשתו אוגוסטה ולווה על ידי קונרד שיק ששימש לו כמורה דרך ומלווה בביקור. התמונה מתארת את הביקור הנ"ל.    המקור אינו ידוע לכן איני יכול להתחייב בוודאות אבל מאד מתאים למקום לזמן ולתיאור (קונרד שיק מספר בכתביו איך ליווה את הקייזר בביקור
במקום).      בנצי פרחי. 

 


Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ