אוסטרייה - הכל בכל

אוסטרייה - הכל בכל - אוק' 2022
 

יגאל שלום!
הצילומים שלך יפיפיים!   כל הכבוד!   להתראות!.      מרים אורן.


לילה טוב יגאל, כדרכך , מצגות טובות מאוד.  אלא שאינני מצליחה לשמוע את המוסיקה היפה של מוצרט. והרמקולים שלי בסדר גמור. האם רק אצלי התקלה?
תודה.  רותי שריר.


יגאל שלום רב.
בכל דריכה על אדמת אירופה נזכרתי ביהודים שהיו.  אכן זלצבורג יפה ומעניינת, אבל האוסטרים בעלי השקפות שבעינינו גרועות.  בטירול -  שהיא כבר 90 שנה איטלקית, האיטלקים סובלים מהתושבים. אמנם נהניתי, אבל שמחתי לעזוב, בוינה הזמנו קפה במדרחוב, ואני בטוח שהתייחסו אלינו כמו לצוענים... כלומר – הם קיבלו כסף ואנו שרות אבל בחמיצות פנים.
בברכה.   משה איתן.


תודה ידידי היקר יגאל מורג, על המצגת המקסימה ועל ההשקעה האין סופית שלך בכדי לשתף אותנו ביצירותיך היפות והמושקעות.
אין מלים לתאר את העונג שהסבת לי עם התמונות ועם המוזיקה הנהדרת.
 
ממש מקסים.  יישר כוח, והגיע הזמן לבקר בבית המורשת הדרוזית בג'ולס יש דברים חדשים.    סעיד נבואני.    0506204457.


שנה טובה לך יגאל!!!!!!!
הבירה של אוסטריה היא העיר היפה בעולם ושמה הוא ווינה ולא זלצבורג, שהיא גם יפיפייה. תאמין לי אני ממוצא אוסטרי משפחתי מווינה ואשתי ואני אזרחים אוסטרים. נאמר לא בגאווה אבל זו המציאות שלנו. מאז השואה אני ישראלי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!דני האוסליך.

 תודה יגאל!   זה מהמם!!!    מרים אורן.


יגאל היקר.     
כל משלוח שלך פותח יותר ויותר לרוחב ולאורך את השקפתי.    שלח הכול, מה שאתה יכול. על הכול תודה רבה  ענק.       בתודה .......   יעקב משה קלמיצקס.


שלום יגאל.
אני נהנה כל פעם לקבל את הצילומים הנהדרים שלך. כאשר קיבלתי את המהדורה הראשונה של אוסטריה, קיבלתי שוק מההתעלמות הגמורה בעבר הנאצי של קן הנשרים. טוב שתיקנת. אני (יליד שווייץ) זוכר היטב באיזו התלהבות האוסטרים קיבלו את ה"חזרה לרייך" ב-1938. אני מניח שאינך דובר גרמנית ולא הבנת את הקטע בעיתון שהכנסת לסרט, שבו מדברים על "כח הכיבוש (Besatzungsmacht) של הבריטים. להזכירך שאדולף היטלר ואדולף אייכמן היו אוסטרים. כאשר פעם חזרתי, בשנות השמונים, מאיטליה לשווייץ דרך אוסטריה, עצרתי בפונדק בדרך כדי לאכול מהשו, שמעתי את הפונדקאית לדבר על היהודים ש"נסיון המלחמה היה צריך ללמד אותם".
בברכה,   אברהם בלום.


מצגת מדהימה ובמקרה אני מכירה את כל המקומות.
למרות זה אני מעדיפה את מצגותיך על ארצנו הקטנטונת.     בתודה שולמית זהר.


יגאל תודה על המצגת הנפלאה,  
החזירה אותי כמה שנים טובות אחורנית לאותם האתרים במדינה  היפיפיה הזאת. כל הזמן אמרתי לעצמי: לעזאזל איך לאנטישמים הנאצים האלה יש מדינה כל כך יפה ???
בנצי פרחי. 


שלום יגאל, ושוב תודה על המצגות המעניינות.
1- לפי ויקיפדיהבניגוד למה שסוברים, המבנה לא הוקם עבור היטלר כמתנה ליום הולדתו ה-50 שחל בשנת 1939. המבנה יועד לשמש מקום אירוח ומפגש לאליטה הנאצית.  הבנייה החלה ב-1938 בתכנון האדריכל רודריך פיק ובפיקוחו של מרטין בורמן, ונמשכה 13 חודשים. עלות הבנייה הייתה גבוהה ביותר... וכו" 
2- בשנת 1992 נסענו -אשתי ואני- לטיול מס'  ימים באוסטריה. (אז עוד נסענו עם ספרים ומפות נייר...)  זה היה כמדומני בחודש יוני, והחלטנו לבקר ב "קן הנשרים".    בדרך היה מחסום והודיעו שהכביש סגור בגלל שלג או קרח על הכביש.  ליד הנקודה בה חנינו היה קיוסק, נדהמנו והזדעזענו לראות שמוכרים שם "מזכרות" ממלחמת העולם המון אביזרים עם צלבי-קרס, ורבים שמתעניינים בהםוקונים (סרטים לשרוול, כובעים, ועוד)  חזרנו כלעומת שבאנו, ושמחנו שהכביש היה סגור. !!!
בברכה, איזי כהן.


שלום  רב, ותודה  רבה.     טיול יוצא  מהכלל [בשבילי].   יפה לצפיה,  והליווי  המוזיקלי,  נהדר.   בשנות  ה60  ביקרתי  באוסטריה,  היתי  צעירה,  כיום אני  רואה  הכל  בראייה, והערכה  אחרת.
תודה  רבה על  טיול יפה,   שנה טובה ועוד הרבה טיולים.   יפה ברקאי.


יגאל ורותי ידידים מנעורינו,
תודה על מצגת זלצבורג שאתה יגאל, מביא לעינינו מלווה בהסברים מפורטים, גם היסטוריה וגם תרבות ונוף. הייתי בזלצבורג והתרשמתי מאוד, אבל זה היה במסגרת עבודה - תערוכה בה הצגנו את מיכלי דולב. התרשמתי מהעיר וסביבתה, ביקרתי בבית בו גדל מוצרט ועוד מעט אתרים. וזה היה מזמן וגם במגבלות חברתיות שהיו מוכרות גם לכם. עכשיו הבאת לפני מראות ומקומות שאז לא יכולתי להגיע אליהם.
בריאות ותודה רבה,  אמתין למצגות שבדרך.     משה רותם,   דביר.


תודה גדולה יגאל.
אכן, לכך בוודאי התכוון בורא העולם כשחשב על גן עדן. נפלא שאתה מביא אלינו את חמודות הארץ הברוכה הזו, אשר לנו ארורה היא.   בברכה - ערן גרף.

 
שלום יגאל,  תודה על מצגת יפה שהחזירה אותי שנים אחורה.
מסוף שנות השמונים אוסטריה הייתה יעד מועדף אצלנו לטיולים. למרות שהפעם הראשונה שהייתי שם הייתה ב 1965 בהיותי בת 16.  עד לפני הקורונה כל שנה היינו בחופשת חורף (ללא סקי) בעיירה סייפלד Seefeld בטירול.   בנוגע לברכטסגדן. אכן עיירה יפהפיה. כשאנחנו היינו שם, בסוף שנות ה-80' תחילת 90' בערך, עדיין הייתה מאוד בולטת שם הרוח הנאצית ולדעתי לפחות חלק מהתושבים היו נאצים לשעבר. בחנויות אפשר היה למצוא מזכרות וחפצים עם סמלים נאציים. מסתבר שדברים השתנו כפי שאתה מציין שהבתים של הנאצים נהרסו ומניחה שכבר אין את המזכרות בחנויות.  אולי הגיע הזמן עבורי לנסוע לשם שוב, כי ביום בו עלינו לקן הנשרים היה מזג אוויר ערפילי מאוד ובקושי ראינו את הנוף, רק מדי פעם כשהערפילים התפזרו מעט.
נהניתי מאוד גם מהמצגת הראשונה.  בטיולים שלי עקבתי אחרי אתרים שהיה להם קשר לסיסי ופרנץ יוזף, כמובן הארמונות בווינה, אבל בעיקר ביתם הפרטי בעיירה בשם 'באד אישל' שם הם נפגשו.          תודה רבה.   מירי.תודה יגאל,  
מצגת מאוד יפה.   מעלה זיכרונות מטיול שלנו לאוסטריה....
יישר כוח!    תלמה,  אילון.

 
יגאל יקר.
תודה רבה אכן נופים נפלאים. רק מניסיון העבר - העם האוסטרי לא היה מאוהבי עמנו ואינני יודע איך הוא היום. בברכת יעקב שורר.

 

 

יגאל שלום.   שוב תודה על תמונות מרהיבות.
הפעם הן הזכירו לי חופשה שלנו בעיירה St YOHAN UM POGNAU  הממוקמת על נהר הזלצאך וממנה טיילנו לאורכו ובהרים שמעליו.
שבת שלום רותי שריר.


שלום יגאל.
שוב עשינו לנו בוקר של שבת עם מתנתו של יגאל מורג!      נפלא!   נפלא!   נפלא!
תודה.   דרורה ואמנון.


יגאל יקירי
תמונות מרהיבות. ניסיתי לאתר את הטירה ביער מעל העיר שבה התגוררתי חודש שלם בסמינר למשפט אמריקאי. איזו חוויה (לרבות המכרה, מערת הקרח ובעיקר ההליכה ביער מהטירה אל העיר). שחזור זיכרונות נפלא.
תודה,  יהודית קרפ.

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ