תשעה באב

תשעה באב - שידור חוזר - יולי 2021
 

שלום יגאל,
פתחת לי  חלון קטן לעולם לא כל כך ידוע.
תודה, נעמי רכס.


הי יגאל.
כרגיל מצגת לתפארת מדינת ישראל. לעניות דעתי המסר הקבוע שאתה מעביר למכותביך בצורת מצגות נפלאות, רצוי לו שיהיה נקי מכל חומר אחר שאינו קשור למצגות.
למרות שאני מסכים עם חלק גדול ממה שנאמר, אין זו הבמה הראויה ואני בטוח גם שלא לשם תוספותיך הרעיוניות בחרו מכותביך לקבל את המצגות. ואשר לכתוב כאן ברצוני להתייחס למשפט שלך "ואיש אינו יכול להבין את ההיגיון......" ובכן הרבה ישראלים כמוך לא מבינים את העובדה הפשוטה שקיים היגיון מערבי וקיים היגיון מזרחי וכל מה שנראה לנו הגיוני – למשל - שתי מדינות לשני עמים – אינו בהכרח הגיוני במסגרת ההיגיון המזרחי. האם נראה לך הגיוני שאימא פלסטינאית שמחה על כך שבנה התאבד במסגרת המאבק נגד הציונים והיא גם מצהירה שהיא מוכנה להקריב בנים נוספים למען זאת ??      האם נראה לך הגיוני שהערבים ויתרו על תכנית החלוקה, ויתרו על תכניתו של אולמרט לחלוקת ירושלים ולהחזרת החלק הארי של יהודה ושומרון ??    אז אם תמשיך במסגרת השקפתך לחפש היגיון מערבי אצל אויבינו אז מאמציך בכיוון זה תמיד יסתיימו באכזבה רבתי כמו שאתה מבטא גם במה שכתבת כאן.
בברכה -  אורי. יגאל מורג חביבי !                                                                                                                                 
אכן, כדבריך,  'חיה ותן לחיות'  ואל תשמיץ את אלה השנואים עליך !
אישית אינני מעריץ איש, וכיבדתי, לא הערצתי, אפילו את דוד בן גוריון 'האחד בדורו'.   והיום אני מאד מעריך את כושרך בעיצוב מצגות, המנציחות את שכיות החמדה בארץ., ומנגד,- אינני מכבד את אלה הדוגלים בדמוקרטיה רק אם היא נשלטת ע"י מקורביהם, ולשם כך הפעילו שנאה בין אחים, והפגנות לינץ' אלימות, לסילוק ראש ממשלה נבחר.
לגביך, אינני כועס 'על אפי וחמתי', רק מעיר לך על הגזמה בהשמצות, ונקווה ליום בו ניתן יהיה להרכיב ממשלה איתנה ישראל, בעזרת % 75 ח"כ ראויים, הנבחרים בכל בחירות, ובכללם ח"כ ערבים דרוזים ונוצרים. שאר ח"כ המתנכרים יפעלו באופוזיציה, והשלום ושלווה ישררו בישראל. 
 בשאיפה לרגיעה ולשלום עכשיו,      ברוך תירוש.


כמו תמיד המצגת מעניינת ומחכימה. עוד לפני רוצים להזדהות עם כל מילה שכתבת בפתיח ובעיקר לקוות, כמו רבים מאתנו בעת הזאת, לימים טובים יותר.            ניצה ויורם שטרן.


יגאל החביב.
שוב הזדמנות לשבח ולהודות לך על המצגת המושקעת הידענית לעילא שהכנתעצוב להיווכח עד כמה מבין החילוניים המובהקים מזלזלים בתורת ישראל ובמסורת הארוכה שדווקא הדתיים למיניהם הם הם ששמרו עליהם, עיני אנחנו החילוניים הננו המתייוונים של אז...   אגב, מסופר שנפוליאון שניסה לכבוש את הארץ נתקל דווקא ביום ט' באב בבית הכנסת וראה את המתפללים ישובים אבלים על הריצפה וקוראים את מגילת איכהיתכן שבעקבות מפגש זה שהעריך במיוחד העמיק בתולדות עם ישראל והגיע להצעתו המפורסמת לחדש את הסנהדרין...
בהרבה הערכה,  רחל איצקוביץ.  (להזכירך, מדור מלחמת העצמאות, ילידת 1927,בארץ).

 


יגאל היקר.
יש רבים כמותך אשר חונכו לראות בתשעה באב יום אבל על חורבן  בתי המקדש, הראשון והשני.   העובדה ההיסטורית היא כי מיום חורבן בית שני עם ישראל חדל להיות עם ככל העמים.  אין לי אלא להזכיר את המיוחס לנפוליאון, שראה בליל תשעה באב יהודים יושבים על הרצפה ומקוננים. כשנאמר לו שמדובר באבל על חורבן בתי המקדש, הוא אמר: "עם שאבל על עברו יש לו עתיד"... (ככה אני זוכר את זה, אולי אני טועה קצת בניסוח).
יהי רצון שנזכה לשלום חינם בין כולנו וגם עם שכנינו.   כל טוב.       יוסי.כל הכבוד – יישר כח על מפעלך.        
עוזי טאובר.


יגאל שלום לך . התרגשתי מאוד לראות את המצגת ל- 9 באב. אני מאוד מעריכה את המועד הזה   
ותמיד לא הבנתי איך הוא לא מקבל משמעות לאומית מיוחדת במינה במדינת ישראל כאחד המועדים   החשובים ביותר מתוך חגיה או אבליה.      ראיתי, התרשמתי, התרגשתי.  תודה לך.
ראיתי גם את עכו 2021 וכמובן את כל שאר המצגות. תודה שאתה ממשיך בשבילי זה כמו טיול בארץ. תודה.   אורנה שמעוני.


שלום יגאל ,
מלוא הערכתי לדרכך וכשרונך להציג ולבטא כל נושא בדייקנות והקפדה משולבים ביופי ויזואליכך כמובן גם במצגת זו.   הפעם התחברתי אל דברי ההקדמה שלך איתם אני מזדהה מאד והם מבטאים רגשותיהם של רבים וטובים.   על כולנו להבין ולהפנים שגורלנו וקיומנו בידינו בראש וראשונה אחראים לכך נבחרינו- מנהיגינו !!!
בתקווה לימים שפויים וחזרה לערכ יסוד.      נעמי כהן.


תודה על המצגת. מזדהה עם דבריך לגבי שנאת החינם והפוליטיקאים חסרי התרבות וחסרי הבושה. שוב תודה - בת שבע כהן.


יגאל מורג חביבי.
מצגת תשעה באב שריכזת והפקת, היא נהדרת ולמופת. אולם אתה צריך להתמקד בכישוריך האמנותיים- מקצועיים,  ולא לגלוש  לשדות ממוקשים.    אתה מבכה את שנאת חינם שהרעה לנו, ומיד מבטא את סלידתך ושנאתך למי שבמשך עשור העמיד את מדינת ישראל על רמת מעצמה כלכלית וביטחונית.    לפני מעל לשנה,
ב-
INSS המכון למחקרי ביטחון לאומי, תיארו שלושה מומחים את המצב במדינה, שבמהלך העשור הגבירה את הכלכלה, הרווחה והביטחון, מול התרסקות מדינות ערב וצבאותיהם. אחר הפסקה, עלו שלושה חברי כנסת, ותיארו, כמו עמיתיך, את מחדלי נתניהו, המוביל את המדינה לתהום כלכלי, שכבר לא ניתן יהיה לתקנו. ואני הקטן, במסגרת שאלות, שאלתי:  אחרי ששמענו ממומחים כיצד ממשלת ישראל פעלה נכונה בעשר השנים שעברו, מדוע אנחנו מניחים לנתניהו להרוס את הכול ? באולם שהיה מלא בוותיקים ובכירי צה"ל, פרץ צחוק גדול,  והח"כים הנבוכים עזבו את האולם.  ובכדי שתכיר גם צדדים אחרים המעסיקים אותי, ראה לעיל ולמטה התכתבות עם מלומד בכיר.  ברוח טובה ובידידות לבבית,    ברוך תירוש.

שלום והערכה לך, ידידי היקר .
דבריך, המצורפים למטה, אודות חזונו העלום של זאב ז'בוטינסקי, והבנתו המוטעית לגבי התקרבות המלחמה בשלהי 1939, הדהימו אותי, בהיותי היחידי, כנראה, שהייתי מודע ופרסמתי מידע אודות פעילותו בפריז, בנתק מתנועתו. ברשותך, מצורף לעיל חיבורי אודות ידידותי עם ירמיהו הלפרין האגדי, שהיה מזכירו האחרון של ז'בוטינסקי, וממנו שמעתי אודות שנותיו האחרונות של ז'בוטינסקי.      בהערכה,   מוקירך,     ברוך תירוש.

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ