עכו - גירסת 2021

עכו - גירסת 2021

יגאל יקר..   אני בוכה יחד אתך. המצגת פשוט נפלאה.
תודה - יהודית קרפ.

 יגאל, תודה רבה רבה
בדרך כלל אינני אוהב מצגות ארוכות. אך את המצגת הזאת אראה שוב ושוב.
טיילתי בעכו פעמים רבות, בחלקן בהיותי חייל בסביבה, ואחרות באהבתי הרבה לארץ בה נולדתי.
עסקתי בעריכה גרפית של ספרים, ביניהם "עכו עיר החומות" שכתב יהושע לוריא. בו מתאר המחבר את היחסים המצוינים בין שני העמים. בין היתר הוא מספר שכאשר נודע לתושבים הערבים שבאים פורעים מחיפה לפגוע ביהודי עכו, הכניסו הערבים את היהודים אל בתיהם ונעלו את הדלתות. כך הצילו הערבים את יהודי עכו מהפורעים.  מפאת גילי ומצב בריאותי הפיזית לא אוכל לחזור לעכו (אולי אם יקחו אותי ילדי לאכול אצל אבו קריסטו).
בברכה ובתודה.    יהודה ברושי.


יגאל.   כל הכבוד על המצגת הנהדרת, עצוב מה שקרה לעכו בימים האחרונים. נקווה שהנזק הפיזי והנזק למרקם החברתי ישוקם במהרה ונוכל לחזור ולבקר במקום.
שוב תודה.   יגאל קמחי.

 
שלום יגאל.
תודה על המצגת היפה וההסברים המעניינים. מסכימה איתך על מה שכתבת במבוא.     יהודית שניצר.

 
יגאל  תודה על הדברים ועל הצילומים והמבצע כולו.כל ההערכה.  צריך הרבה כוח נפשי לקוות למצב של דו קיום אמיתי,  עבודתך מלאה שאר רוח וכוח למרות המצב.
מקווה לטוב ונשתדל לעשות טוב ושלום  לא במרומיו אלא כאן בארץ.
שלמה ב. ש.  +  דש לרותי.

 

יגאל בוקר טוב
כרגיל, מצגת מהממת ומחכימה.  כמוך גם אני המומה מעוצמת הרגשות שפרצה החוצה כתוצאה מאירועי הר הבית .  וכבר נאמר  (אמנם בהקשר ובמובן אחר): "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ"...
מעריכה מאד (למרות הסקרנות) את ההתאפקות שלך לא לצרף למצגת יפה זו, את תוצאות הפרעות וההרס של החודש האחרון.
כל טוב ויישר כוח,   מרים ואנה-חיפה.


 ליגאל שלום,
לא קשה להבין את תחושותיך לגבי מה שקורה בעיר האהובה עליך, וכמובן גם לגבי העתיד העומד בפנינו.  מכל מקום, מאד אוהבת לקבל את מצגותיך  הכול כך מושלמות ושומרת אותן במסמכים..   מודה שאיני חוזרת אליהן לעתים קרובות...בקשה לי:
כתובתי ברשימתך הארוכה  הנהmalri@012.net.il. אודה אם תשנה ל- itzcovic@inter.net.il 
תודה ושבוע טוב.   רחל איצקוביץ


מצגת מהממת. לצערי אני כבר לא יכולה לטייל שם ולצפות בכל שכיות החמדה אך אעביר הלאה כדי שאנשים יהנו ממנה.  כל הכבוד שאתה מגיש לנו את זה ממש על מגש כסף. המשך בעבודתך היוצאת מן הכלל!!!!!
תודות.   שולמית זהר.

 
יגאל נכבדי שלום רב.
תודה על ההשקעה במצגת,  גם דעותיי כדעותיך, דבר שהביא לי את התואר אוהב ערבים! 
מצגת מעניינת ומאלפת, גם הפצתי.
בברכה.   משה איתן.ליגאל,  שלום  רב,
הפתעה  נהדרת, מוסברת,,מפורשת,, תענוג  ליצפות  בה.  אני  זקנה,  ובבית,  ומצגת  זה  נדיר, עבורי.  תודה  רבה, רבה, אם  אפשר,  מחכה לעוד.  בשלום ושקט,
תודה,   יפה ברקאי. 
יגאל שלום.
אני מזדהה עם כל דבריך בפתיח ונהניתי מאד מהמצגת הנהדרת. אשוב לטייל ולהדריך בעכו כי אני מקווה ומאמין שנחזור לימים הטובים. כל טוב ולהתראות!   יעקב שורר.שלום יגאל,
 כרגיל, מצגת נפלאה.
הרבה תודות ואיחולי בריאות  ואולי נתראה בסמינר על  הורדוס..    אליעזר זמיר.


אני מבקש לחלוק עמך את סערת הנפש שלי סערה אמיתית.  
גם לי סערה הנפש, ב 1996 התבקשתי לפרוץ את מנהרת הכותל.  ב1995 ערכה החברה לפתוח מזרח ירושלים מכרז לחציבת דרך מוצא למנהרות הכותל לרחוב ויה דולורוזה, הביצוע היה תחת שרביטו של איתן הבר ראש לשכתו של יצחק רבין ראש הממשלה. עבדנו 24/6 בקידוח והוצאת גלעינים החציבה הייתה אסורה, שמא הלמות הפטישים ישמעו בחנויות שמעל.  בעוד אני משלים את החפירה, לשאלתי אומר לי איתן הבר כי הגיע לכלל הסכם עם הווקף המוסלמי שהם יפתחו את המסגד החדש באורוות שלמה ואנו נפתח את מנהרת הכותל.  מעל לשנה עמדה המנהרה סגורה , בינתיים רבין נרצח, אולמרט התמנה לראש העיר, ובנימין נתניהו לראש הממשלה. ערב יום כיפור 1996 קבלתי ההוראה להתכונן לפריצת המנהרה אנו לא תלויים בערבים ונעשה כל מה שטוב לנו. ופרצנו את המנהרה שבעקבותיה נהרגו 17 חיילים שלנו ו80 מוסלמים.  איש לא שאל את אותם 17 החללים האם רצוי היה לפרוץ את המנהרה או להמתין לגמר עבודות הווקף בהר הבית.
בברכה,  זילברמן שלמון.

  ליגאל שלום,
רב תודות על המצגת המצוינת על עכו. למרות שביקרתי בה מספר פעמים  למדתי הפעם דברים חדשים.
 יום  טוב   יוסי .

 
זאת אחת המצגות היפות והמחכימות בין אלו ששלחת לי בשנים האחרונות.
תודה, יגאל  ויום טוב.


תבורך, יגאל! הפעם הפתיח חיוני מהמצגת. 
שותף לסערת הנפש – ולניסיון לעצור את הטיטניק,  נפתלי רז (מורה לאזרחות והיסטוריה ומורה-דרך, ממייסדי "שלום עכשיו").בוקר טוב 
ותודה איש יקר...
אין מספיק מלים לתאר את שעברתי דרך הצילומים שלך את עכו, מאז ימיה הראשונים ועד ימינו.  מרגש, מפעים, מדהים, ממלא את העיניים ואת הלב, ואת הנשמה... תודה לך על סיור מדהים ומעורר בעיקר, כפי שאתה כותב – בימים אלה.     רק לגור בעכו – חשים את העבר המדהים שהמבנים מכל התקופות מעשירים ומוסיפים ידע והערצה למקום, שמחה על ששותפים להיסטוריה של המקום בתור תושבים.  ההליכה בעכו עם דורותיה ותקופותיה יחד אתך, הייתה מרגשת כדי כך, שאפשר להבין את הרמוניה הבריאה שהייתה ואני מקוה שישנה, בין התושבים מכל המינים והגזעים...      מזדהה עם שכתבת בתחילת הסיור – ימים קשים עוברים עלינו, אני בטוחה ש"הפרעות" נעשות על-ידי אנשים מבחוץ... אי אפשר להיות תושב עכו ולרצות לשרוף, לנתץ ולהרוס – מבנים כאלה, או בני אדם...      תודה לך על בוקר מאלף, מלמד, מרגש וכל כך יפה...   זמרה ברן.

 
Thank you VERY MUCH!   History repeats itseIn the first century  BCE, The Jews and the Hellenistic population lived peacefully together in Ptolemais, which used to be and still is Akko,  until the right to citizenship came up to the fore.  Again, like nowadays, the good relationships between the Jews and the non-Jews became sour. After the outbreak of the Great Revolt in 66 (AD), the Hellenistic population carried out a massacre of the Jews in the Police.Again, thank you VERY MUCH for the fascinating pictures and the interpretations.

 Love this!
Sad to hear about Uri Buri fire during the last conflict. 
Thanks and Shabbat shalom!     Joan Levin.

 ערב טוב יגאל מורג !!
מעשה ידיך לתפארת, תפארת של מי ??? סלח לי 😢 אבל ביני לבינך, המדינה שבויה בידי נוכלים לקקנים !!   צילומיך יגאל, שובי נפש, עם זאת דברי ההקדמה שלך בטרם צילום, אני אח לך ומזדהה עם כול מילה !!!🙏👋🏽🍎        יצחק רן ( עבורך יגאל ).   איציק רן    זוכר עוד.


יגאל שלום רב,  הרחבת את לבי במצגת זו.
מצגת מושקעת, הפתיח במקום.    יישר כוח !!!!!!  ורדה גנזך.

 
יגאל יקר,  כמו תמיד, כך גם כעת,,,
אהבתי את המצגת על עכו ששלחת, כולל הפתיח האישי שלך.
אני מבקש להחליף אתך כמה מילים ואפילו,,, לנסות מזלי בסיור בעיר בהדרכתך. (ההיסטוריה של העיר הזו אכן מרתקת...).
התוכל להעביר אלי טלפון נייד שלך ? ונחליף כמה מילים ? אשמח...
תודה לך ושבוע טוב.     משה פלד - בית השיטה - 0507234442.


אני מצטער ולא מסכים איתך על הניתוח לסיבות האלימות. מסגד אל אקצה זה תירוץ. במקום להצביע על האלימות בחברה הערבית שפרצה עכשיו גם מול היהודים אתה מאשים את המשטרה הממשלה ועוד. במקום לראות שאלימות ברובה מגיעה מצד אחד בלבד אתה מאשים את כולם. דומה הדבר לתושבי ואדי ערה שבאים בטענות לכולם על שאין רמזורים ונהרגה אישה תושבת המקום הם עצרו לחשוב מה הם עושים ולמי הם מזיקים אני מרגיש שאתה נוקט עמדה פוליטית וזה לא מתאים לאופן בו אתה מציג את המצגות.  אבי פפו.


יגאל,  
אני נפעם מן היופי והגודל והתיאורים.  מכיר את עכו אולם כינסת את כולה לתוך פסיפס מפליא ומרהיב, ללא שמץ של מלאכותיות דרמאטית.
אתה מופלא.  אתה ממש צריך לעבוד בזה.  מסיר את כל שבעת כובעי מראשי בפניך.   ערן גרף.יגאל מורג יקירי,  
האם גם אתה, מהוותיקים, נדבקת בתיאור פרעות דמים של הערבים, כ"כמה התנגשויות אתניות",  בהן התנפלויות על יהודים, אתה מתאר כ"התנפלות איש על רעהו"? בהזייתך, כיהודי שוחר שלום הערבים, ראית בעכו התנהלות של דו-קיום, עד שלפתע התפרצה 'האיבה העדתית', אולי לדעתך בעיקר של יהודים, והרסה את מתינות הערבים בדו - הקיום, בהעלאתם באש את מסעדות היהודים ובתי עסקיהם.  מעניין, מה מניע אותך לקבוע כי "הר הבית אינו אתר קדוש ליהודים", וכי מסגד אל אקצה, שנכנה בכוח הסיף על חורבות בית המקדש היהודי,- הינו "קודש הקודשים למוסלמים".   האם המניע היא דעתך שהממסד היהודי מופעל על ידי חבר "טיפשים, עלובים ואידיוטים" ?    
ומה מאפשר לך לחשוב שהערבים יחזרו לשמור על השלווה?   אתה שוכח כנראה שלא רק אל-אקצה ושייח ג'ראח מסעירים אותם, גם כיבוש נהריה וכל הגליל המערבי, מידי הערבים באביב 1948, מעורר אותם לאלימות הרצחנית שהובילה אותם מדחי לנכבא.  
מוטב יגאל, שתתמקד במשימתך הברוכה להנצחת שכיות החמדה בארץ, ותוביל להקמת סכרים פשוטים על הנחלים ממזרח לנהריה, בכדי לעצור ולאצור את מי הנגר בחורף, ולמנוע שיטפונות הרסניים בנהריה.      ברוך תירוש,    בוטרוס בפלי"ם, בקרבות ובהעפלה והבאת נשק המגן.

 יגאל מורג שלום.
תודה על כל המצגות המדהימות - מצטרפת לתקווה שלך.
שבוע טוב, כרמלה רייך.


יגאל,
רב תודות על המצגת הנהדרת, אולי עתיקה אבל כה מפורטת בתמונות בהסברים המלווים אותן.  טיילתי בעכו עוד לפני הטיול עם פרופ' פראוור שהוביל אותנו לאולמות האבירים כשהייה צריך להתכופף כדי לא לגעת בקשתות האבן האדירות, החומות המסגדים והביצורים. ואח"כ עוד טיולים רבים.  אבל, אני כותב זאת כדי להודות לך על דברי ההקדמה אודות ימינו אלה. כולם חשובים ונכונים, אני חותם על כל מילה שכתבת על העיר שאתה כה אוהב ואינך יודע מתי תוכל לטייל בה כבעבר. כך גם בירושלים, שחסמו את כיכר העיר המזרחית דווקא בערבי הרמדאן, הכיכר היחידה בעיר המזרחית ובה המלונות, בתי הקפה והמדרגות המתאימות לישיבה ולבילוי. גם אני חיפשתי בחדשות סיבת הפריצה להר הבית ולמסגד המקודש. בכל שכתבת צדקת.
תודה ויישר כח.    משה רותם, בעבר זהבי,   דביר.

תודה רבה עבור מצגת עכו יפהפייה
ונקווה לימים רגועים יותר, שיאפשרו חזרה לביקורים בה 
תודה לך. מרים ראונשטיין.

שלום יגאל,
תודה על דברי הפתיח והמצגת.  נוסטלגיה אישית: בתיכון בו למדתי בת"א למדה אותנו המורה לאנגלית בכתה ט' את העורב ואת אנבל לי באנגלית ובעברית בתרגומו של ז'בוטינסקי . משום מה נצרב בזכרוני התרגום הנפלא לאנבל לי:
"זה היה לפנים ולפני שנים במלכות על ים ערפלי שם דרה ילדה שמה לא תדע קראתי לה אנבל לי."
זה היה לפני 66 שנים.  עכו מקום שהיה מרתק לטייל בו בכל עונות השנה. נקווה שניתן יהיה בקרוב לשוב ולטייל שם.      עדה.הי יגאל!
.
המבוא הכואב- מילה בסלע!!!- לאחר האירועים האחרונים חשתי כמוך! איך ונדאלים בלתי נשלטים
ירו לעכו בבטן!    
שלמה רודד- כפר ורדים.

 

שלום ליגאל,
אכן שנים אני מקבלת ממך את המצגות הנבדרות עם התיאורים לידן, ואני נהנית מהן ומעבירה לחברים.  נגעת לליבי בפתיח הכואב שהביע את רחשי ליבי וגם של חברי. זכינו לטייל במקום בימים שקטים ולא ברור מתי שוב ישוב השקט על כנו. הכל במדינתנו בקשרים עם שכנינו רופף כמו פרפרציה של דף בולים, אבל כל זמן שהם עדין מחוברים זה לזה הם עדיין דף שלם. מקווה שהנהגה חדשה ולא מתלהמת ומסיתה , המונעת מחישובים זרים תשב ותנסה לתקן מה שנהרס במחי יד, מארג יחסים של שנים. ו
שיהיה לך בוקר טוב..מרים בורג.....הזמן משנה הכל מלבד משהו פנימי שלא מפסיק להיות מופתע מהשינוי.לא העליתי על דעתי שעברת כעת 85. אפילו 75 לא הייתי נותן לך... 
ראיתי את הכתבה על עכו ועסקיה הפגועים, כמה עצוב... אמשיך להנות ממצגותיך היפות והמרשימות ומדי פעם אתקשר.
תודה לך וכל טוב.  משה פלד.

 

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ