שמן הארגן - היקר מכולם - נוב' 2020

שמן הארגן - היקר מכולם. נוב' 2020
 
 

נהדר. כה לחי.
עבודה חשובה מאוד מוצגות ממצות ממש מעניינות.
בברכה - איציק מודן. 
 תודה  רבה, מאוד מעניין. יפה ברקאי


.מצגת יפה ומעניינת. הנשים, העיזים, והמוסיקה המדברית. 


ליגאל מורג תודה רבה.
.המצגת הזו הבוקר האירה לי את חשכת הקורונה
כסייר בעבר וכמרותק קורונה בהווה המצגות  שלך עם הצילום האומנותי    שלך מאירות עיניים ומהנות. רשמתי לי שאחרי הקורונה עוד מסלול שיכלול את נתיב הגדוד.  יופי חי –ותודה.    שלי דוידוב


יגאל יקר היי.
זה ממש מרתק. יישר כוח והעיקר הבריאות. איחולי כל טוב ובריאות איתנה! מיעקב שורר.


יגאל שלום,
אני מקווה שאתם חשים בטוב. בהמשך לסיפור שלך על הארגן, רציתי לעדכן אותך. שבגד"ש שקמה. (שת"פ של בית קמה ומשמר הנגב) עושים פיילוט של מטע ארגן על שטח של 30 דונם, בשיטות עיצוב העץ ואח"כ גם עיבוד המוצר, שאולי מצטלמות פחות טוב, אך מתאימות למאה ה- 21.
את הנושא מוביל חבר שלי יהודה קרון מכפר מנחם, שהוא חקלאי פורץ דרך ועשה (ועושה!) עוד דבר או שניים, שעשויים לעניין אותך. הוא גם תקשורתי מאוד, כך שאם תמצא עניין בכך, תוכל לדבר עמו ישירות, בלי הצורך בתיווכי. בברכה, מאיר אופק.

 

שלום יגאל.
תודה רבה עבור מצגת שמן הארגן. כרגיל מצגת מעניינת ועשויה היטב. היא גם  נפתחת מיד. ברשותך אעביר אותה לחברים.
לצערי לא הצלחתי לחזור להמשך המצגת לאחר הצפייה בסרט על הפקת השמן בישראל ע'י הקשה על Esc . ניסיתי פעמיים ובשני הניסיונות עלה אצלי סרט המתאר את הטבע של ישראל.  גם בארץ משתמשים בעיזים לאיסוף הפרי...? אותי, למשל, הקוצים היו מרתיעים.
מכל מקום מה שהצלחתי לראות היה מעניין ומחכים
שבת שלום לכם, יגאל וכל טוב בעיקר בריאות.     בידידות , אדם

 

שלום לך יגאל,
שמחתי לראות את המצגת על הארגן. אינני יודעת אם אתה יודע , אבל לבן שלנו יוני שריר, חוות בודדים ברמת נגב ,חוות אורליה, 5 ק'מ ממדרשת בן גוריון, בה הוא מגדל מאות עצי ארגן כבר שנים רבות. אם אינני טועה הוא המגדל הראשון בארץ בשיתוף עם פרופ' איליין מקטורה. הוא מפיק את השמן בעצמו בבית הבד שבנה בחווה.   
תוכל למצוא על כך חומר באתר של חוות אורליה. 
 בברכה,   רותי שריר,  מקוראותיך הנאמנות.


יגאל היקר,
סיפור ממש יוצא דופן וממש מרתק! אין עליך, שולח לכמה חברים שבטח יעניין אותם.     שבוע טוב,  יוסי לשם.


תודה ליגאל.
מענין ומהנה.  נא המשך בבקשה. - לא היתה מוסיקה.   יוסי .


שלום יגאל.
נהניתי מאוד גם ממצגת זו. למדתי על צמח הארגן שלא ידעתי על קיומו.
תודה רבה, מחכה לעוד מצגות.    יהודית שניצר.


ליגאל שבוע טוב.
אני שולח כמובן את המצגת למשפחת אורן ומקוה שמיד אחרי שיחלוף המשבר נוכל לבקר שם ולהשלים את המצגת, בכל מקרה מצרף טלפון של סילבי אורן להתקשרות, תדבר איתה והיא תשלח לך פרטים על המכונות המיוחדות שרכשו באיטליה ובארה''ב להפרדת האגוז מהקליפות ועצירת שמן הארגן
נייד 0542326116 סילבי אורן נתיב הגדוד.           בהצלחה,  צביקה.

 

 
יגאל תודה. גם אנחנו טיילנו במרוקו, היינו במפעל, קנינו ו...לי זה ממש לא התאים וחילקתי את כל הקופסאות קרם שהבאתי משם. גם ראינו את העיזים וסיפרו לנו מעשיות אלף לילה ולילה על הארגן הזה. תודה על התזכורת של הטיול המקסים ההוא.


ליגאל מורג שלום רב, 
נהנינו לראות את הכתבה. גם אנחנו ראינו את ייצור הארגן במרוקו, קנינו אותו ונהנינו ממנו. לא ידענו על ייצור השמן במשק אורן בבקעת הירדן, אבל לעומת זאת נודע לנו על גידול וייצור של שמן הארגן בחוות אורליה שבנגב הדרומי. ביקרנו שם וקנינו את השמן. החווה נמצאת ליד הכביש היוצא משדה בוקר לכוון מצפה רמון. עוד לפני שמגיעים לעבדת יש פניה ימינה לכוון שנטי במדבר. צריך להמשיך לסוף דרך העפר בכדי להגיע לחווה.    ציפי ומנחם סיני.


 

 

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ