תשעה באב 2020

תשעה באב 2020
 
מכובדי שלום.
בצמוד למצגת "תשעה באב" צרפתי את הדברים (הקשים) הבאים, אתם מוזמנים להתייחס אליהם.

"למכותבי שלום.
לפני כעשור ביליתי בירושלים את היום והלילה שלפני תשעה באב, והפקתי את המצגת המצורפת בזאת, לא היו לי תוכניות להפיצה בשנית אך אירועי הימים האחרונים, ואירועי התקופה האחרונה, הביאו אותי למחשבה העצובה שהמיתוס הגורס שבתי המקדש שלנו נחרבו אמנם ע"י צוררים רבי יכולת, אך מי שהכשיר את הקרקע לקלגסי אותם צוררים הייתה  שנאת החינם ששררה בין אבות אבותינו שאיכלסו את ארצנו, ואת ירושלים בפרט, ובעקבות האווירה העכורה של אותם ימים באו עלינו הכיבושים וחורבן בתי המקדש.  לצערי הרב כשפותחים את דפי העיתונים כיום, או יושבים מול מרקעי הטלוויזיה מדי ערב מתגלה ישראל במלוא כיעורה כאשר כל מי שיש לו יד על המקלדת, או שמקרבים אל שפתיו מיקרופון, לא מהסס לשפוך את כל הזוהמה שבקרבו, החל מראש ממשלתנו ירום הודו, שמי שאינו חושב כמוהו הריהו סמולן  נתעב ועוכר ישראל, דרך בנו רב הפעלים והפעלולים ועבור אל מלחכי פנכתו ומלקקי עכוזו שדואגים ללבות את האש ולהפיץ שנאה ורפש, ובימים האחרונים ממש אני עדים לקטטות אלימות ופציעת שובתים הבאים להביע את סלידתם מהתנהלות שועי הארץ וחברי הממשלה המנופחת עד להתפקע, אז אמנם טיטוס או מי מרעיו אינו צר עלינו להשמידנו, אך אין בכך שום צורך שכן אנחנו דואגים להשמיד את ארצנו במו פינו.
אי לכך החלטתי להביא בפניכם את סיפור ט' באב כדי לנסות ולעורר קצת רגשי חרטה ופיוס שכן נוסף על כל הצרות יש לנו גם את נגיף הקורונה על הראש, וגם הטיפול בו דורש הרבה נכונות וצורך לוותר על מאוואים שונים, לתת אמון בהנהגה שמובילה את המלחמה בנגיף, ולנהוג ע"פ ההוראות המתבקשות, דבר שגם הוא לא מתבצע כראוי, ורבים מזלזלים בתקנות והראיה היא המספרים המבהילים של הנדבקים במגפה מדי יום, והחולים לדרגותיהם.
אני מתנצל על האיחור במשלוח שהיה אמור להיות אמש, אבל חיכיתי למצוא תצלומים מערב התפילות לרגלי הכותל המערבי תחת מגבלות הקורונה, ואכן הוספתי שתי תמונות מהאינטרנט בנושא זה. יגאל. 

 שלום יגאל,
קיבלתי את המצגת שלך תשעה באב ומאוד הזדהיתי עם הכתוב המלווה אותה דווקא בימים אלה שאיבדנו את האיזון שהיה במדינת ישראל. בכל אופן, יגאל, כל מצגת שלך עבורי היא חגיגה לעיניים וטלטול למוח שכבר פעילותו יורדת. אני חסידה שלך ומחכה להמשך לעתיד.
דרישת שלום חמה לרותי. בריאות לכולנו ולהתראות  -  שרה זיו
 

יגאל היקר,
המצגת הזו הזכירה לי את ילדותי בירושלים. יהי רצון, כמו שאנו מתפללים: "שייבנה בית המקדש במהרה בימינו".
יישר כוח.  יוסי.


יגאל יקר,
בכישרונך ופועלך דואג אתה לנו לא רק לידע אלא גם לשותפות באווירה.
תבורך על פועלך המעשיר אותנו.      בתודה.  לאה מאירי.


יגאל יקר,
תודה לך על המצגת המרתקת והמרגשת... אכן, עבודה יפה ואיכותית עשית.
יישר כח וכל טוב לך. שבוע טוב.  משה פלד.


יגאל מורג שלום.
אני גרתי ברובע היהודי  20 שנה. זכיתי במכרז לתפקיד בכיר במשרד העבודה בירושלים בשנת 1976. לממשלה בתקופה זו היה עניין לאכלס כמה שיותר חילונים ברובע וכן גם סייעה לעובדים  לגור שם.
אהבתי את הצילומים הנהדרים שלך הם הזכירו לי את התקופה בה גרתי שם. 
אני מסכימה לכל מילה   שכתבת . אני סמולנית ,  ומוטרדת מההסתה של המושחת מבלפור. הוא  אפוף שנאה  שגם
בתשעה באב פתח בהסתה. 
יש לי חשש ואיני יחידה ,שאם הוא ימשיך לככב בתפקידו, הוא חלילה  עשוי לגרום לחורבן בית שלישי. זה מה שקרה בעברו של העם היהודי. היום אני גמלאית תושבת רעננה.
מרצה בהתנדבות בהיסטוריה של ארץ ישראל והעם היהודי. וחברה בטלוויזיה  הקהילתית ברעננה.
ניצה בן צבי.

 

יגאל תודה.
החכמנו, אנחנו איתך ומסכימים  לדבריך.  זיוה ושלמה.


ליגאל.  מצגת נהדרת.   הרבה תודה.  יגאל קמחי.


שלום ליגאל .
 המצגת מרשימה מאוד.  אני מאוד מסכים עם הדברים שאתה כותב בפתיחה של המצגת.
 שבוע טוב  יוסי .

 

תודה, יגאל, על המצגת, ועל דבריך היוצאים מהלב. הלואי ונתבדה.
ד"ש מקליפורניה הרחוקה, ומסור שלום גם ליעל ולאסף. ייתכן שהזכרתי פעם שאני מכירה, ואוהבת, את יעלי ואת משפחתה עוד מלפני שנולדה... מאז עברנו כברת דרך.
מאחלת לכולנו ימים טובים יותר!     שבת שלום וכל טוב,  יעל חבר.


מצגת יפה וחשובה, גם דברי הפתיחה. לא מתאים לרמתך ולא לכבודך  הביטוי  מלקקי עכוזו.
שבת שלום.   נקווה לטוב,   בברכה , שרה שדמי.

 

היי יגאל יקר, תודה על המצגת!
אתמול שמעתי הרצאה מעניינת של צביה כפיר על חכמי המישנה ומחשבותיהם על חורבן בית המקדש.  צביה כפיר אישה מקסימה ומרתקה בעושר היידע הצפון בה ובדרך שבה היא מצליחה לספר אותו, חברה, ומדריכה איתי בבית שערים.
בברכה, יעל.


כל הכבוד יגאל שאתה מביא את הדברים בהקשרם הנוכחי, ומפנה את תשומת הלב למי שבאמת מעודד פילוג ושנאהשנדע ימים שקטים ובריאים.  גיא שחר.


אכן, גם מצגת וגם הקדמה ראויה.     תודה, יגאל.  בני.


הצחקת אותי יגאל חביבי.
כאיש ארץ ישראל העובדת, אינני מאנשי נתניהו, ורק כועס על אלה שמוטטו בכעסם את התנועה שבנתה את הארץ. אולם מהסלידה והכעס שהצגת החל מהשורה השמינית בדבריך, מתקבל הרושם שרק רוה"מ המותקף בשנאה חולנית מזה שנים, הוא ו"מלקקי עכוזו", האם ראית
מלקקים ? הם מפיצי השנאה בציבור. לא אלה שמכפישים ורודפים אותו במלים הדומות לשלך.     אנא יגאל, מוטב שתמשיך לצלם את שכיות החמדה בארץ, ואל תפיץ פירוד ושנאה.
ולהבהרה, מצורף לעיל העתק מכתבי למלומד, שגם הוא מלא כעס ושנאה על אלה שהבטיחו רווחה לו ולמשפחתו, ואקווה שיהיה לך עוז לקרוא בו.   בהערכה,   ברוך תירוש.


שרגא בוקר טוב.  תודה על המצגת היפה, 
ניכר שיגאל מורג אוהב את ארץ ישראל ואוהב אדם וגם את היהדות.  מה שלא ראוי בעיני הוא הביטוי הבלתי נעים על ראש הממשלה.  זוהי לשון הרע ושנאת חינם.   אם יגאל מורג הוא ממיודעיך, אתה יכול לומר לו בשמי: ״טול קורה מבין עיניך״.  במקביל אשמח לקבל ולצפות במצגותיו המעניינות. 
תודה אמנון. 😊


 אמנון ידידי.   מסכים לגמרי לביקורת שלך. בהקשר להתייחסות של יגאל לראש הממשלה. אבל מכיוון שהעברתי את מה שיגאל הכין - החלטתי להעביר ללא "צנזורה" (AS ISמעביר מייל זזה גם ליגאל מורג 


יגאל שלום. 
מכתבך שימח אותי ברובו הגדול. אני צעיר ממך ב 5 שנים והביוגרפיות שלנו דומות. ניכר גם ששנינו אוהבי העם והארץ.  אולי בגלל מקצועי (רופא ילדים) מקצוע שנתן לי כלים מדויקים לבדיקת והערכת המציאות זאת כמובן לעניות דעתי. לכן הערכתי את ראש ממשלתנו אינה זהה לזאת שלך, מבחינה מסוימת אפילו הפוכה משלך. 
יחד עם זאת אמשיך לכבד דעות שונות משלי. הביקורת היחידה כלפיך באמירה ״ טול קורה וגו׳ נובעת מכך שלווית את המצגת היפה שלך המועצמת בגנותה של שנאת חינם, ובמקביל התבטאת על ראש הממשלה בצורה שיכולה להראות כשנאת חינם. להזכירך שהיהדות רואה בהלבנת פני אדם ברבים, כמשולה לשפיכות דמים.  אשמח אם תצרפני למקבלי המצגות שלך.
תודה אמנון. 

 

 ליגאל שלום,
אכן, דבריך הנכתבים והמצולמים נוגעים בנקודות הכאובות ואינן מרפות מהיומיום שלנו. אוסיף מה שיתכן ואולי לא קיבלת, וגם זה באיחור של יממה ויותר.     בברכה, מירי (שטיינהרדט).


שאפו = CHAPEAU -- חן חן לך יגאל ,על המצגת . המרתקת,  אני מרשה לעצמי להפיצה לחברים בדיוק כפי שקיבלתי ממך. אך בשום אופן לא אפיץ עם המשפט  שאכתוב להלן. זה אני שולח רק לך  אך ורק לך !  ועכשיו הערה שלעניות דעתי חסר בהצגה שלך :
בעיני \ במחשבותי חסר התוכן  הויזואלי בו אתה מציין את הסיבות לחורבן כגון : שריפת מחסני המזון   על ידי הקנאים,    בריחת רבי יוחנן בן זכאי מהעיר כלומר ההנהגה הרוחנית  וכו.. 
כנ"ל באותו יום יש גם חילונים שבאים לבקר בכותל ובמחילות הצמודות וכן בעיר העתיקה אז לעניות  דעתי חסרות תמונות מהסוג הזה כדי שלא תתקבל תמונה של דומיננטיות מוחלטת רק לאנשים דתיים ברכות לבביות ובמלוא ההערכה.    צבי ישורון.


ליגאל - להלן חידה קסומה, שקיבלתי מאלמוני:

 רק ביום בו נבין מדוע 
אופים את הפיצה עגולה,
מניחים אותה בקופסת קרטון מרובעת ואוכלים אותה במשולשים - רק אז נדע מדוע העם הזה מצביע, תמיד: ביבי!
היודעים אתם מדוע אינני צם ביום תשעה באב? רבי יהודה הנשיא היה גדול החכמים של תקופת בית שני, הוא ערך את המשנה, שנלמדה בע''פ והביאה עלי כתב בשנת 220 לספירה. היא שימשה בסיס לתלמודים הירושלמי והבבלי. יהודה הנשיא קבע כי די להם, ליהודים, בצומות וכי אין לצום בט' באב. הוא סבר כי יש להיאחז בצפייה לעתיד טוב יותר, לבנות מחדש את התרבות היהודית ולא להיאחז בעבר המר.
ומי סירבו לו? ''החניוקים'' שחיו לפני אלפייים שנה, שיורשיהם הם הדתיים 'הסתומים', ד'היום, הצמים בקפידה ובנאמנות ביום תשעה באב, כאילו לא חי, מעולם, רבי יהודה הנשיא.(ר' תלמוד בבלי, מגילה ה' )
שימרו על עצמיכם והיו בריאים.   עו''ד גדעון רוזנבלום.


מזדהה עם כל מה שכתבת. תודה על המצגת ושבוע טוב למשפחתך ולך.   בת שבע כהן.

 

Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ