קברי המכבים - 30.11.2018

קברי המכבים - 30.11.2018
 
 

יגאל שלום,
קבל נא מחמאות על מצגת "מכבים" מעניינת ומושקעת.
לדעתי מן הראוי להתייחס גם לשמם האלטרנטיבי: "מקבים". 
יצחק ארגמן.

יגאל היקר,
כדרכך – עבודה יסודית ומקיפה, מקנה דעת ומעניינת. יישר כוח.
אורה ושמחה בחג האורים.  שבת שלום.  יוסי.

 

 
מורג שלום!
תודה על המצגות הנהדרות .
בברכת חג אורים שמח, בריאות, וכל טוב, ממני, דליה ימפולסקי.

 

יגאל, חג חנוכה שמח.
הזכרת לי את הימים בהם טיילתי והדרכתי, במסגרת הגנת הטבע, באזור כולו. לא הכרתי את החפירות שנעשו ליד קבר זרבאווי. האם אלה המשך חפירותיו של קלרמון גאנו? לא הזכרת מערה נוספת ליד הכביש, שם נמצא חרס ועליו כתובת חשמו... האם נכונה? אולי מזויפת? צריכה להיות אצלי תמונה ממערה זו. הזדעזעתי ממעשי הוונדלים של חובשי השטריימלים. האומנם ל לא למדו את דברי רבי עקיבא: ואהבת לריעך כמוך? האם לא למדו גמרא: הווה דן את כל האדם לכף זכות.
בברכה ובתודה.  יהודה ברושי.

 
יגאל ידידי שלום, 
תודה עבור המצגת היפה.
נא תקן ל"פך השמן" ולא "פח השמן"..... פרט לכך, אינני בטוח שמשחיתי האנדרטה הם יהודים. עוברים באזור ערבים רבים מתושבי הסביבה.
 בברכת חג שמח, מודי שניר.


שלום יגאל,
בשורה הראשונה של המצגת מופיע הביטוי "נס פח השמן". הכתיב הנכון הוא "נס פך השמן". אולי תרצה לתקן כדי לא לסייע להטמעת השגיאה בציבור ולזילות שפתנו.
בהערכה רבה,  ד"ר אבי כתר.

 שלום יגאל וחג שמח,
בתקופה שאבא שלי היה בחיים ועוד היה בריא נהגנו כל המשפחה לעלות "לקברי המכבים" (לא קברות). המעניין שבכל פעם שהגענו איך שהוא יצא לנו "למצוא" במקום סופגניות וגם נרות (שני נרות לקבר), האבא שלי (לצערנו נפטר מוקדם בגיל 67) שהיה " מכביסט" ידוע תמיד הכין לנו במקום הפתעות וסיפורים. בפעם האחרונה שהיינו שם ( לאחר מותו) היה כאשר ראיתי שחובשי השטריימלים ומנשקי המזוזות ניכסו לעצמם את קבר השייח. אגב יש עוד עשרות שכאלה ועד כמה שאני מבין הייתה זו הוראה מפורשת של הרב עובדיה. אפילו בראשון  את חאן/מסגד של נבי רובין הפכו לנביא ראובן. ניסיתי מספר פעמים לסייד את הכתובת שלהם אבל להם יש הרבה יותר "חיילים" ונאלצתי להיכנע.   רמי רמז.


היי יגאל.
כל הכבוד למכבים ו....גם לך  על התמדתך.
חג שמח ובריאות.  כל טוב שלמה וזיוה.

תודה!   החכמתי.. עוזי פז.

 


Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ