הדרוזים - אוגוסט 2018

הדרוזים - אוגוסט 2018
 

בין ארבעת כפרי הדרוזים בגולן כתבת שהראשון הוא בית-ג'אן במקום מגדל-שאמס.   
מצגות נהדרות, כל לחי יגאל.  
 בתודה   ניומה.

 
יישר כוחך יגאל, עבור מצגת מושקעת.     למדתי הרבה.  ד"ש.   יצחק.

 
יגאל.       עדיין לא צללתי לעומקו של המבצע המעולה שלך.מסכים עם דברי ההקדמה הערכיים שלך וכל הכבוד לבחירת הנושא והביצוע.אני חושב שמה שאתה מגיש ראוי להילמד בבתי ספר.
יישר כח יגאל!.    שלמה.

 
ב"ה.   שלום יגאל.
כאחד ששותה בצמא את מצגותיך בהן אתה מקרב את אהבת הארץ וידיעתה לבניה, אני מבקש מס' הערות קטנות על פתיחתך למצגת על הדרוזים.
1-     ראוי שבפנייתך לכולם תתייחס אחרת לרוה"מ. כידוע לא כל "לקוחותיך" חושבים בעניין זה כמוך.
2-    אני נמנה על המבקרים את רוה"מ בעניינים אחרים אך לא בכינויי גנאי אישיים. ככלל אני נמנה על אלה שרואים בו ברכה גדולה לעם ולארץ.
3-     לעניין חוק הלאום והדרוזים שים לב שלאחרונה הם הורידו פרופיל. לא , הוא לא שיחד אותם. הם פשוט קלטו שתפסו עליהם טרמפ אלו שרוצים לקעקע את נתניהו ו או את המדינה היהודית אבל זה כבר נושא לשיחה אחרת.בידידות ובהערכה,   רפאל פישר.  שילה.אגב מאז שהיית בבנימין ובשילה יש חידושים בתיירות בנימין ובגילויים באתר שילה הקדומה.
כמובן אתה מוזמן.  אשמח ללוותך.   רפאל. 
יגאל.   
ע נ ק !!!    מצגת נפלאה ומרגשת במיוחד.
הערה קטנה:מתוך שקף 2 שבמצגת א' ניתן להבין שבגולן יש 30,000 דרוזים. לעומת זאת בשקף האחרון של מצגת ב' רשום 20,000.  ממש לא נורא אבל אתה קפדן ולכן אני מציין זאת.
תודה מקרב לב. אבי רייטן.   ניר צבי.

 

יגאל שלום רב, 
תודה רבה לך על המצגת המופלאה  אודות הדרוזים, אחינו לנשק. הצילומים מרהיבים וההסברים מעניינים ומאירי עיניים. צר לי מאד שממשלות ישראל לדורותיהן, זנחו ומזניחות את פיתוח כפרי הדרוזים ואת התשתיות בהן ואליהן. זה גם קצת בגלל המסורת החמולתית שלהם, אבל, חלקנו גדול בכך. שווים בחובות אבל לא שווים בזכויות (להוציא, הזכות לבחור ולהיבחר או לגור היכן שהן רוצים מחוץ לישובים הדרוזים). מה שהם רואים זה "מילים יפות" על אחווה, שיוויון, אבל בפועל פחות מדי ולאט מדי ביחס למה שמקבלים המשתמטים של ליצמן. 
עשית עבודה גדולה ואתה ראוי לכל השבחים והתודות.      מאורי יואל. 

 
ליגאל,   שלום !
מאז הקמתה, נתונה מדינת ישראל לאין ספור מתקפות, ולאחרונה אלה מאורגנות וממומנות ע"י חוגים עויינים המכוונים ותומכים מדינית בסרבנות ובטרור הערבי המאיים ומתיש את עצבי הציבור.  מאידך הם מלבים את אווירת ההתמרמרות המובעת בלי הרף בכל הערוצים, גם באמנות ובספרות, בשירה ובתיאטרון, ובמגוון האינסופי של שביתות, כולל לאחרונה אלה של הלהט"בים, הדרוזים והערבים.   קשה ולא נעים להאמין, אך חשוב על עלויות הענק בארגון הבמות המתוחכמות, ההסעה מקצוות הארץ, וגם רבבות לפידי החשמל שהופעלו בכל ההפגנות, ותבחין בתמיכה ובהכוונה.   אישית בדקתי, והאמן לי שמרבית המשתתפים בהפגנות הללו, לא היו חברי הארגונים, אלא הרבה בני נוער בחולצות כחולות, ואזרחים שנענו ל'קול קורא' עלום, שקרא להם להיחלץ ולהשתתף במהלך לערעור עמדות המדינה והאמונה בצדקת ערכי הציוניות.    גם בין נושאי דגלי פלסטין בהפגנת הערבים, ראיתי צעירות תל אביביות, שצהלו כך בתקווה לערעור מוסדות המדינה.
לצערי, התפתה ידידי הטוב תא"ל אמאל אסעד לרוח הרעה שמפיצים רפיק חלבי וריאד עלי, והתרעתי, לעיל, בפניו להיזהר ולא לגרור את העדה הדרוזית  למלכודת של ערביי ישראל.  
נקווה שבינתיים חלה התפכחות, והתוצאות יובעו בימים הקרובים.      בהערכה,     ברוך תירוש.

 

גם אני בעקרון נגד חוק הלאום. אבל אתה מנצל את העסק שלך לדרשות פוליטיות, היום יכולים בקלות ל׳הכניס׳ לך חזרה בהחרמה. כדאי להימנע מעירוב עסקים ופוליטיקה.
אם היית עושה זאת בארה״ב היית חווה מה זה חופש ביטוי מעוות!!!

 אינני מכיר את האיש, גם הוא כניראה לא אותי, שכן אינו מודע לכך שאינני "מסכן" שום "עסק" שאין לי, אבל גם לו היה, לא הייתי נרתע להביע את דעתי פה ושם בדברים שחורגים מהסדר והטעם הטוב. יגאל.

 
יופי של מצגת.      הילה שי.שלום יגאל. קיבלתי, וכרגיל נהניתי, מהמצגת על הדרוזים. אולם אני רוצה להתייחס דווקא לחוק הלאום שהיה, כמדומני, הטריגר למצגות. לצערי אנשים לא שמים לב כי חוק הלאום הוא רע ליהודים ולא בגלל המיעוטים האחרים החיים בקרבנו. חוק הלאום הופך את ישראל מ"מדינה יהודית" ל"מדינה ליהודים". וכאן אנו חוזרים לשאלה הבסיסית שהייתה ועודנה במחלוקת : מיהו יהודי. האם עולי ברה"מ, שעפ"י חוק השבות (דור שלישי וכו') הגיעו לארץ הם יהודים ? האם חלק גדול מעולי אתיופיה נחשבים יהודים (אפילו בעיני הרבנים המקלים) ? האם יהודי ארגנטינה, שרובם רפורמים, ושרת תרבותנו קראה להם לאחרונה "להשאר שם" - הם יהודים (בטח לא לדעת החרדים ההולכים ומשפיעים על חיינו) ? האם יהודי ארה"ב, שם נישואי התערובת הולכים וגדלים, נחשבים יהודים ? זו הבעיה העיקרית, לעניות דעתי, של חוק הלאום. אנו דורשים חובות (ולא רק שירות צבאי / לאומי) אבל נגיד לאוכלוסיות גדולות - זו לא המדינה שלכם - בהגדרה ! שבת שלום והמשך במפעלך המבורך והיפה !       יעקב.

 

יגאל שבת שלום ובוקר טוב.
החכמתי מהמצגת על הדרוזים, חיזוק היידע ועם התמונות, ממש תודה  -  אורנה.


ליגאל  שלום.
נהניתי מאד מהחלק הראשון של המצגת אך לא הצלחתי להגיע לחלק השני.
אודה לך מאד אם תעביר לי בנפרד את החלק השני.
שבת שלום וכל טוב. בת שבע כהן.

 
יגאל בוקר טוב.
אני מאד נהנה מהמצגות שלך וכאשר אני נותן (בהתנדבות) הרצאות לקשישים בטבעון אני נעזר במצגות הללו וכולם נהנים ומשבחים. הפעם נהניתי באופן מיוחד מהמצגת על הדרוזים – מהתוכן , מהתמונות המצויינות , מהמוזיקה  - בקיצור מלאכת מחשבת, ועל כך תודה רבה וכל הכבוד!.
בהוקרה מיעקב שורר.


שלום יגאל 
שותפים למחאתך !!!    תודה על המצגת. מעניינת גם את מי שמכיר את הדרוזים. 
דרורה ואמנון ירון.


יגאל שלום.
ראשית המצגת שלך מרתקת. שנית  אני הפקתי  לאחרונה סרט על שני השוטרים הדרוזים שנרצחו בהר הבית. אני מקווה שהסרט יעניין אותך. הוא הוקרן בערוץ 98 כחודש ימים פעמיים בשבוע.
ניצה בן-צבי.


שבת שלום יגאל,
תודה לך על שתי המצגות המאלפות על הדרוזים. קראתי וצפיתי בעניין רב.
ברשותך- נראה לי שחלה טעות בסיומת על הדרוזים ברמת הגולן. הכפר הרביעי הוא מג'דל שאמס ולא בית ג'אן.
בברכה ובתודה,  רותי שריר.

 
היי יגאל ורות 
שבת שלום ומבורך; מה שלומכם? אצלנו הכל בסדר.
מצגת מדהימה.
שבוע טוב והמוווווווון בריאות.    תמי ואילן.

 
שלום יגאל! 
ראשית תודה על המצגת הממצה ועל העיתוי שבחרת . לצערנו, הצלחנו לראות את חלקה הראשון. החלק השני לא נפתח חרף כמה נסיונות שעשינו. אם אפשר לשלוח אותה שוב, אולי בצורה אחרת, נשמח מאוד לצפות בה. 
בתודה, ניצה ויורם שטרן.

שלום יגאל.
זה עתה עברתי על מצגת הדרוזים.   זה היה ממש סמינר!
תורה רבה ובהזדמנות זו מאחלים לך גם שנה טובה.
ראובן ונחמה גרינברג.


יגאל שלום.
זוהי הזדמנות להודות למצגות הנהדרות והמיוחדות שאתה מכין מדי פעם.  זוהי השקעה מיוחדת ומקצועית שראוי גם לשומרה. אי לכך רציתי לשמור מצגת זו " הדרוזים" אותם אני הכרתי גם בכפריהם במסגרת שירותי בצה"ל ואח"כ בעבודתי בממשלה. אין לי סיסמה ואיני מצליח לשמור מצגת זו.
 אבקש הכוונה לפתרון,  תודה, יהודה דודיגאל היקר,  
"חתיכת עבודה" על הדרוזים הנפלאים.
בעת שרותי הצבאי יצא לי לזמן למילואים סגן דרוזי. הוא הופיע לשירות ביום שנקבע, והראה לי הזמנה לחתונה שלו, שהיתה צריכה לחול באמצע תקופת המילואים. הוא הודיע לי כי דחה את החתונה בגלל המילואים....
אני לא מכיר יהודי כזה...
בלחיצה להמשך, קבלתי התראה על סכנת וירוסים. נמנעתי מלראות זאת. 
יישר כוח וכל טוב.  יוסי.


Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ